30 yaşındaki AK Partili Özata, aşı sırasının nasıl kendisine geldiğini açıkladı: Birkaç hastanenin avukatlığını yapıyorum

by Haber Fora

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısının ardından Ankara Şehir Hastanesin’de Kovid-19 aşısı yaptırdı. Erdoğan, AK Parti MKYK üyelerinin de kendisiyle beraber Kovid-19 aşısı yaptırdığını söyledi.

Erdoğan’ın aşı olurken söylediği “Merkez Karar’daki milletvekili arkadaşlarım da aşıları yaptırdık, yaptırıyoruz” sözleri üzerine gelen tepkilere AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal yanıt verdi. Ünal, “Biz aşı yaptırmadık. MKYK üyelerimiz arasında sırası gelen üç doktor, iki eczacı arkadaşımız aşı oldu” dedi.

AK Partili meclis üyesi de aşı oldu

AK Parti üyelerine aşıda öncelik tanındığı yönünde eleştiriler sürerke, AK Parti Eskişehir Büyükşehir ve Tepebaşı Meclis Üyesi Avukat Fatih Özata, sosyalş medya hesabınan koronavirüs aşısı olduğu bilgisini paylaştı.

Bunun üzerine 26. Dönem CHP Milletvekili Gazeteci Barış Yarkadaş, Twitter hesabından Özata’ya “AKP Eskişehir eski Gençlik Kolları Başkanı, şimdiki dönem Bld. Meclis Üyesi AVUKAT Fatih Özata, instagram hesabında COVİD aşısı olduğunu duyurmuş. Özata aynı zamanda sağlıkçı değilse; aşıyı nasıl yaptırdı? Gerçekten merak ettiğim için soruyorum. Umarım mantıklı bir cevabı vardır” şeklinde bir soru yöneltti.

 Özata’dan açıklama: Hastane yönetiminin kararı

1991 doğumlu olan (30 yaş) AK Partili belediye meclis üyesi Fatih Özata, Yarkadaş’ın sorusu üzerine  sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Özata açıklamasında şöyle dedi:

Yarkadaş’tyan yanıt: Nöbete de bekleriz

AK Partili Özata’nın açıklamasını paylaşan Barış Yarkadaş ise sonraki paylaşımında, “AKP Gençlik Kolları eski Başkanı Av. Fatih Özata, soruma cevap vermiş ve “3 hastanenin avukatı olduğum için AŞI olabildim” demiş. Özata gerçek bir sağlık neferiymiş de haberimiz yokmuş! Veterinerler bile aşı olamazken, hastane avukatı oluyor. Fatih Bey’i nöbete de bekliyoruz!” dedi.  

Aşıda öncelik sırası

Sağlık Bakanlığı, resmi internet sitesinden açıkladığı tablo ile Kovid-19 Aşısı uygulanacak öncelikli grupların tablosunu yayınladı.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap