41 kişinin öldüğü Elazığ depreminin ardından inşa edilecek yeni konutlar için açılan ihaleyi de Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı yapan şirket almış

by Haber Fora

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ), 41 kişinin hayatını kaybettiği ve bin 607 kişinin de yaralandığı 24 Ocak Elazığ depreminin ardından inşa ettirdiği konut projeleri için açılan ihaleler pazarlık yöntemiyle yine bilindik şirketlere verilmiş.

Elazığ’da, Cumhurbaşkanlığı Sarayı gibi çok sayıda projeyi inşa eden Rönesans Holding’e 258 milyon TL’lik, Kolin İnşaat’a da 169 milyon TL’lik konut projesinin ihalesi verildi.

Kamu İhale Kurumu’ndan edinilen bilgiye göre, TOKİ 24 Nisan’da “Elazığ İli Merkez İlçesi Yemişlik Mahallesi, birinci etap bin 72 adet konut, 30 adet dükkân ve bir adet cami inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi işlerinin” yapılması için ihale düzenledi. BirGün’den İsmail Arı’nın ne göre, toplam yedi şirketin katıldığı ama sadece üç şirketin geçerli teklif verdiği ihaleyi, 258 milyon 480 bin TL teklif veren Rönesans Holding’e bağlı Rec Uluslararası İnşaat Yatırım Şirketi’nin kazandığı açıklandı. Ayrıca projenin 240 günde tamamlanması da istendi.

TOKİ’nin 7 Mayıs tarihinde düzenlediği ‘Elazığ İli Merkez İlçesi Zafran Mahallesi 689 adet konut, 35 adet dükkân ve bir adet cami inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi işlerinin’ ihalesi de yine kamuoyunun yakından tanıdığı bir isme gitti.

İhaleyi, 169 milyon 923 bin TL teklif veren Kolin İnşaat’ın kazandığı açıklandı. TOKİ ile Kolin İnşaat arasında projenin 200 günde tamamlanması için sözleşme imzalandı.

Rönesans Holding, Ankara Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı inşa etmişti

TOKİ’den milyonlarca liralık ihale alan Rönesans Holding, Ankara Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı da inşa etti. Sarayın maliyeti, dönemin Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından 1 milyar 370 milyon lira olarak açıklandı. Rönesans Holding, tartışmalı şehir hastaneleri ile kamunun milyonlarca liralık inşaat ihalelerini de aldı. Holding adından son olarak, milyonlarca liralık İstanbul Atatürk Havalimanı pistleri üzerine inşa edilen pandemi hastanesiyle söz ettirdi.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap