5 bin 600 sayfalık Kovid destek paketi yasasında UFO maddesi: ABD istihbarat kurumları gizli verileri paylaşacak

by Haber Fora

ABD Başkanı Donald Trump 27 Aralık’ta Kovid-19 ekonomik destek paketini onaylarken 5 bin 593 sayfalık tasarının içinde, pandemiden başka konularda da bazı maddeler mevcut. Bunlardan biri, Pentagon ve istihbarat kurumlarının UFO verilerini tasarının onaylandığı andan itibaren 180 gün içinde Senato İstihbarat Komitesi’ne sunmasını gerektiriyor.

Raporun, tanımlanamayan hava fenomenlerine dair verilerin ve istihbarat raporlarının ayrıntılı analizini ve bunların bir ya da birden fazla düşmana atfedilip atfedilemeyeceğine dair değerlendirme içermesi gerekiyor.

Hem Bill Clinton hem de George W. Bush döneminde istihbarattan sorumlu savunma bakanı yardımcısı görevindeki Christopher Mellon, ulusal güvenlik bürokrasisinin, halkın ve askeri personelin endişelerini uzun süredir görmezden geldiğini söyledi. Yeni yönetimin gözetimle ilgili yetkilerini yerine getireceğinden umutlu olduğunu belirtti.

Pentagon “tanımlanamayan” hava olayı videoları yayımlamıştı

Sky News’ın haberine göre, Pentagon 2020 Nisan’ında ABD ordusuna ait uçaklarla tanımlanamayan hava olaylarının karşılaşmasını içeren üç video yayımlamıştı.

 

Daha önce Savunma Bakanlığı’nda UFO’ları araştıran Nick Pope, söz konusu görüntülerdeki nesnelerin uzaylı olabileceğini ancak kesin bir açıklamanın bulunmadığını ifade etti ve şu sözleri kullandı:

Pope, görüntülenenlerin ABD’nin kendi teknolojisinin habersizce test edilmesi ve Rus ya da Çin insansız hava aracı ihtimallerinin yanı sıra gerçekten bilinmeyen belki de uzaylı bile olabileceğini belirtti.

Haber Fora, Sky News, New York Post, Yahoo News

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap