70 dolarlık hesaba 2 bin dolar bahşiş bıraktı

by Haber Fora

ABD’nin Miami eyaletinde meyve suyu ve smoothie satan restoranın sahipleri, bir müşterinin bıraktığı yüklü bahşiş karşısında şaşkına döndü.

İsmi açıklanmayan müşteri, Miami Squeeze adlı restoranda cuma günü satın aldığı içkiler için 71,84 dolar (yaklaşık 160 TL) öderken, çalışanlara da 2 bin 21 dolar (yaklaşık 150 bin TL) bahşiş bıraktı.

Garsonlardan Kelly Amar, ailesinin işlettiği bardaki hesap fişini gördüğünde, müşterinin 20,21 dolar yerine yanlışıkla 2 bin 21 dolar yazdığını zannetti.

Fişle birlikte müşterinin yanına giderek kendisine bahşiş rakamını dalgınlıkla yanlış yazıp yazmadığını sordu. Kadınsa bir yanlışlık olmadığını, kendisine gösterilen ilgi ve hizmetten memnun kaldığı için böyle bir bahşiş bırakmak istediğini söyledi.

Amar, yaşadıklarını şöyle anlattı:

İşletme sahipleri, üzerinde “Yeni yılınız kutlu olsun, buraya gelmeyi çok seviyorum” yazan fişin fotoğrafını restoranın Instagram sayfasından paylaştı.

 

Restoran sahipleri, pandemide destekleriyle ayakta kalmalarını sağlayan diğer müşterilerine de minnettarlıklarını sundukları paylaşımda şunları yazdı:

Bahşiş işletmede çalışan 25 kişi arasında eşit olarak paylaştırılacak.

 

Haber Fora, Mirror, 7News

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap