AB dışişleri bakanlarından Türkiye açıklaması: İlişkilerde bozulmanın stratejik sonuçları olur

by Haber Fora

Avrupa Birliği (AB) Dışişleri Bakanları toplantısının ardından yayınlanan basın açıklamasında, Türkiye ile ilişkilerde meydana gelecek ciddi kötüleşmenin tüm AB için geniş kapsamlı stratejik sonuçları olacağı kaydedildi.

Sputnik’teki habere göre, AB dışişleri bakanları, Türkiye ile ilişkilerde meydana gelecek ciddi kötüleşmenin tüm AB için geniş kapsamlı stratejik sonuçları olduğunu ifade etti. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Bakanlar, son günlerde bölgedeki güvenlik durumunda ciddi bozulma sonrasında Doğu Akdeniz’deki durumu tartıştı. Bakanlar, AB’nin Yunanistan ve Kıbrıs ile tam dayanışma halinde olduklarını yineledi, AB üye devletlerinin egemenlik haklarına saygı duyulması gerektiğini hatırlattı. Bakanlar, Türkiye ile ilişkilerdeki ciddi bozulmanın tüm AB için geniş kapsamlı stratejik sonuçları olduğunu vurguladı.”

‘Türkiye’nin bu yakınlardaki deniz seferberliğinin herhangi bir çözüm arayışına katkısı olmadığı’ belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: “Aksine, bu daha da büyük bir düşmanlığa ve güvensizliğe yol açacak. Bu, tehlikeli kazaların meydana gelme riskini arttırıyor.”

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap