AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Berger: Doğal gaz kaynaklarının bulunması ekonomiye ve kalkınmaya önemli katkı sağlayacak

by Haber Fora

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, Türkiye’nin Karadeniz’de doğal gaz rezervi keşfine ilişkin, “Doğal gaz kaynaklarının bulunması ekonomiye ve kalkınmaya önemli bir katkıda bulunacaktır” dedi.

Bir dizi ziyaret için eşi Marilena Georgiadou Berger ile Karabük’e gelen Büyükelçi Christian Berger, gazetecilere yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘Türkiye’nin, tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdiğini’ açıklamasının güzel bir haber olduğunu söyledi.

Berger, “Doğal gaz kaynaklarının bulunması ekonomiye ve kalkınmaya önemli bir katkıda bulunacaktır. Umarın en kısa sürede kullanılabilir hale gelir ve bu doğal gaz çıkartılabilir. Avrupa Birliği olarak biz her zaman Türkiye’nin refah içinde, istikrarlı, demokrasinin yerleştiği bir ülke olduğunu görmek istiyoruz. Başkanlığımızın her zaman mesajı bu olmuştur. Umut ediyoruz bu, en kısa sürede Türkiye’nin ekonomisine katkıda bulunacak bir araca dönüşür” diye konuştu.

TIKLAYIN –

TIKLAYIN –

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap