ABD basını: Trump, ihanetle suçladığı bazı senatörlerden intikam almayı planlıyor

by Haber Fora

ABD Başkanlığı görevini devrettikten sonra hafta sonunu golf oynayarak geçiren Trump’ın “kendisine ihanet etmekle” suçladığı Cumhuriyetçi senatörlerden “intikam almaya hazırlandığı” öne sürüldü.

The Washington Post’un haberine göre Trump, golf oynarken yanındakilerle ‘kendisine ihanet eden Cumhuriyetçilerden nasıl intikam alabileceğini’ konuştu.

ABD basınına göre Trump’ın hedefindeki Cumhuriyetçiler arasında partinin Temsilciler Meclisi’ndeki 3 numarası Liz Cheney, Georgia Valisi Brian Kemp ve kendisini Kapitol saldırısını teşvik etmekle suçlayanlar ve “seçimlerde hile yapıldığını” kabullenmeyenler bulunuyor.

New York Times muhabiri Maggie Haberman da, Trump’ın “hem parti kurma hem de ön secimlere girme tehditi anlamsız olduğu sonucuna vararak” yeni bir parti kurma düşüncesinden vazgeçtiğini aktardı.

Azil soruşturması

Temsilciler Meclisi bugün “Trump’ın Kongre saldırıları konusunda halkı kışkırttığı” yönündeki suçlamaları Senato’ya yollayacak. 

Duruşmalar 8 Şubat’ta başlayacak. Öte yandan, Cumhuriyetçi bazı isimlerin Trump’a karşı oy kullanması beklense de bunun Trump’ı azletmek için gereken 3’te 2’lik çoğunluğa yeteceği düşünülmüyor.

Haber Fora, Sputnik Türkçe

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap