ABD Demokrat Temsilciler Meclisi üyesi Alexandria Ocasio-Cortez: Tacize uğradım

by Haber Fora

ABD’de Demokrat Parti’nin önde gelen isimlerinden Temsilciler Meclisi üyesi Alexandria Ocasio-Cortez, dün yaptığı canlı yayında 6 Ocak Kongre baskını sırasında canından endişe ettiğini anlatırken daha önce cinsel tacize uğradığını da destekçileriyle paylaştı. 

Sputnik’in The Guardian’dan aktardığı habere göre, Instagram hesabından canlı yayın açan Alexandria Ocasio-Cortez, 6 Ocak Kongre baskını gecesinde ofisindeki tuvalete saklandığını söyledi. Ocasio-Cortez, banyoda saklandığı sırada baskıncıların odasına girip “O nerede, o nerede” sorularını sorduğunu söyledi.

Ocasio-Cortez “Öleceğimi düşündüm. Bir sürü düşünce geçti kafamdan. Benim için planlanan bu mu diye düşündüm” diye konuştu.

“Bu tam olarak tacizcilerin uygulayacağı taktik”

Kendisine yola devam etmesi yönünde çağrı yapanların çok sayıda olduğunu söyleyen Ocasio-Cortez şöyle devam etti:

New York’un 14’üncü kongre bölgesinde seçimi yeniden kazanan Ocasio-Cortez, Kongre saldırısından sonra canı için endişe ettiğini söylemişti.

Kongre baskını

ABD’de seçimi kaybeden eski başan Trump’ın taraftarları 6 Ocak’ta ABD Kongre binasını basmıştı. Olaylar sırasında bir kadın silahla ağır yaralanarak hayatını kaybetmişti.

Daha sonra 3 kişinin daha yaşamını kaybettiği bildirilmişti.

The Guardian, Sputnik, Haber Fora

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap