ABD’de başkan adayları ikinci kez canlı yayında karşı karşıya geldi

by Haber Fora
ABD'de başkan adayları ikinci kez canlı yayında karşı karşıya geldi

ABD’de 3 Kasım başkanlık seçimlerine 12 gün kala adaylar Başkan Donald Trump ve eski Başkan Yardımcısı Joe Biden, NBC sunucusu Kristen Welker’ın moderatörlüğünde karşı karşıya geldi.

Adaylar, Tennessee eyaletinin Nashville kentinde bulunan Belmont Üniversitesindeki canlı yayında; Kovid-19 ile mücadele, aile, ırkçılık, iklim değişikliği, ulusal güvenlik ve liderlik olmak üzere 6 konu başlığında kozlarını paylaştı.

Koronavirüs salgınına ilişkin soruyla başlayan tartışmada Joe Biden, Trump’ın salgını bildiğini iddia etti. Trump iddiaları yalanlarken, “Kovid-19 pandemisinde Biden başkan olsaydı çok daha fazla insan hayatını kaybedecekti” dedi.

İki adayın da birbirlerini Rusya ve Çin’den destek almak almakla suçladığı anlarda tansiyon yükseldi.

Joe Biden sağlıkta yeni bir reform paketi için çalıştıklarını, isminin “Bidencare” olacağını belirtti. Rakibine, eski Başkan Obama döneminde uygulanan ‘Obamacare’ üzerinden yanıt veren Trump, “Sizin kötü uygulamalarınız yüzünden başkan olmak istiyorum” dedi.

Trump ve Biden eylül ayında ilk kez karşı karşıya gelmiş, tartışmada sık sık birbirlerinin sözünü kesmişlerdi. Yayın ABD tarihindeki en kötü başkanlık tartışması olarak değerlendirilmişti.

haberturk.com

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap