ABD’de bir ilk: Sanıkla mağdurun davaya aynı evden katıldığı anlaşılınca işler karıştı

by Haber Fora

ABD’de 2 Mart’ta çevrimiçi düzenlenen bir ön inceleme duruşması, saldırganla mağdurun aynı evde olduğunun ortaya çıkmasının ardından 16 Mart’a ertelendi.

21 yaşındaki Coby James Harris, Michigan eyaletine bağlı Sturgis şehrinde 9 Şubat’ta meydana gelen olayda, Mary Lindsey’ye saldırmakla suçlanıyor.

YouTube’dan canlı yayımlanan duruşmada Lindsey, o dönemde Harris’le sevgili olduklarını ve bir tartışma yaşadıktan sonra kendisine saldırdığını söyledi.

Duruşma başladıktan yaklaşık 7 dakika sonra Lindsey’i temsil eden Deborah Davis, müvekkilinin Harris’le birbirlerine çok yakın mesafede olduğunu düşündüğünü söyledi. Davis, Lindsey’in verdiği cevaplardan ve vücut dilinden yola çıkarak bu sonuca vardığını belirtti:

Bunun ardından Yargıç Jeffrey Middelton, Lindsey’ye o anda nerede olduğunu sorarken mağdur tereddüt ederek “Imm, bir evdeyim” diye yanıtladı ve Hatch Caddesi’ndeki bir dairenin adresini verdi.

Aynı soru Harris’e de sorulurken onun cevabı East Lafayette Caddesi oldu. Middelton, daha sonra saldırgandan dışarı çıkıp bina numarasının fotoğrafını çekmesini istedi. Ancak Harris, telefonunun şarjda olduğu gerekçesiyle bunu reddetti.

Birkaç dakika sonra polis ekipleri Lindsey’in söylediği adrese ulaşırken kadından kapıyı açması istendi.

Sturgis Journal’ın haberine göre, Lindsey memurlarla konuşurken duruşmayla olan bağlantısı koptu. Birkaç dakika sonra Lindsey duruşmaya tekrar bağlanırken polislerin Harris’i yakaladığı görüldü.

 

Harris o anlarda “Sayın yargıç, Mary (Lindsey) ve ben, ikimiz de iletişimsiz kalmak istemiyoruz. Davanın düşürülmesini istiyorum. Yalan söylediğim için üzgünüm. Polislerin dışarıda olduğunu biliyordum. Neden bilmiyorum…” derken yargıç sözünü kesti:

Harris suçsuz olduğunu ve Lindsey’e “asla saldırmadığını” ekledi.

Bununla birlikte Middleton, yaşananların kendisi için “bir ilk” olduğunu açıkladı:

Haber Fora, Sturgis Journal, Law & Crime

Derleyen: Uğurcan Yıldız

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap