ABD’de kendi evlerinde karantinaya giren çift, 11 yaşındaki kızları tarafından ölü bulundu

by Haber Fora

İddiaya göre 11 yaşındaki bir çocuk, ebeveynlerini, Kovid-19 karantinasında bulundukları bodrum katında ölü buldu.

Missouri eyaletinin St. Louis şehrindeki yetkililer, cuma günü yaptıkları açıklamada, çocuğun ebeveynlerini bodrum katındaki yatak odalarında ölü bulduğunu söyledi ve yerel TV kanalı KSDK’nın ilk haberine göre, herhangi bir cinayet izine rastlanmadı.

St. Louis İlçe Polis Departmanı memurları, geçen hafta perşembe günü, bir ani ölüm ihbarıyla St. Louis’in Mehlville banliyösindeki aile evine çağrıldı.

Departman, The Independent’e yaptığı açıklamada, çiftin “ölümünün Kovid-19 dışında herhangi bir nedenden kaynaklandığına inanmak için şu anda bir neden olmadığını” ekledi.

Çift 40’lı yaşlarındaydı ve bir komşularına göre, ölümlerinden kısa süre önce Kovid-19 belirtileri gösteriyordu.

Ailenin komşusu Chuck Duy, KSDK’ya yaptığı açıklamada, kimliği açıklanmayan kadının hastaneye gitmesinin ardından yakın zamanda çiftin test sonucunun pozitif çıktığını söyledi.

Duy, “Kadın sanırım hastaneye gitmişti” dedi.

Duy, annenin testinin pozitif çıktığını ve eve döndükten sonra çiftin bodrumdaki yatak odalarında karantinaya girdiğini söyledi.

Duy, “Kadının test sonucu pozitif çıktı ama onu evine gönderdiler ve bu arada onun ardından kocası da Kovid pozitif test sonucuyla eve geldi, bu yüzden ikisi de karantinaya alındı” dedi.

KSDK’ya verdiği demeçte Duy, “Aynı anda iki ebeveynini birden kaybetmek, bilirsiniz, 11 yaşında bir çocuk için gerçekten trajik” dedi.

Haberlere göre kız, çiftin tek çocuğuydu ve yetkililer ikisinin de kimliğini açıklamadı.

Çiftin ölümü, Missouri’deki Kovid enfeksiyonlarının ve ölümlerinin sayısındaki son düşüşü takip ediyor. The New York Times’ın verilerine göre Missouri’de şu ana kadar yaklaşık 516 bin vaka ve 8 bin 440 ölüm kaydedildi.

Bu arada Amerika Birleşik Devletleri’nde 28,5 milyondan fazla enfeksiyon ve 510 bin ölüm bildirildi.

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news/world

Haber Fora için çeviren: Onur Bayrakçeken

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap