Abdullah Öcalan’ın kardeşiyle yaptığı görüşmede neler konuşulduğu ortaya çıktı: Devlet yanlış yapıyor

by Haber Fora

İmralı Cezaevinde tutuklu bulanan PKK lideri Abdullah Öcalan dün kardeşi Mehmet Öcalan ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirmişti.

Mehmet Öcalan konuşulanları Mezopotamya Ajansı’na açıkladı.

“Devlet de yanlış oynuyor, siz de”

PKK lideri Abdullah Öcalan’ın kendisine, “Sen buraya nasıl geldin? Kim seni getirdi? Nasıl oldu? Nereden arıyorsun?” diye sorduğunu aktaran Mehmet Öcalan şöyle devam etti:

Avukatlarından açıklama

İmralı Yüksek Güvenlikli F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu PKK Lideri Abdullah Öcalan 27 Nisan 2020 tarihli telefon görüşmesinden sonra dün kardeşi Mehmet Öcalan ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirmişti. Öcalan’ın vekilliğini yürüten Asrın Hukuk Bürosu da yaptığı açıklamada “Kendisi ile yapabildiğimiz son avukat görüşmesi 7 Ağustos 2019 tarihinde gerçekleşmişti. 14 Mart 2021 tarihinde sosyal medyada Sayın Öcalan’ın yaşamı ile ilgili kaygı oluşturan ciddi iddialar ortaya atıldıktan sonra sağlığını teyit edebilmek amacıyla ve yasal bir hak olarak aralıksız her gün yüz yüze görüşme talebinde bulunduk. Ancak bunların hiçbirine olumlu yanıt alamadık. Bugün de Sayın Öcalan’ın sağlık durumu ile Igili sağlıldı bilgiye ulaşma imkanımız olmamıştır. Bizlerin Sayın Öcalan ile İmralı Cezaevi’nde ivedilikle görüşme talebimiz devam etmektedir” ifadelerini kullanmıştı.

 

Mezopotamya Ajansı, Haber Fora

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap