Ablasını öldüren kişi tutuklandı, kadının eski sevgisi ‘azmettiricilik’ suçlamasıyla aranıyor

by Haber Fora

Diyarbakır’da kardeşi tarafından sokak ortasında öldürülen Melek Aslan’ın katili Mustafa Aslan tutuklandı. Ölmeden önce eski sevgilisi hakkında uzaklaştırma kararı aldıran kadının “Orhan bana ulaşamayınca aileme ulaşmış. Ne söylediğini bilmiyorum. Ailem benimle irtibatı kesti” dediği öğrenildi.

Adıyaman’dan Diyarbakır’a giderek sokak ortasında ablası Melek Aslan’ı silahla vurarak öldüren Mustafa Aslan tutuklandı. 
Melek Aslan’ın ölmeden önce uzaklaştırma kararı aldırdığı eski sevgilisi Orhan V. ise ‘azmettiricilik’ suçlamasıyla aranıyor.
DHA’nın haberine göre, 24 yaşındaki Melek Aslan, Dicle Üniversitesi Matematik bölümününden mezun oldu. Üniversitede okuduğu sırada aynı bölümde okuyan Orhan V. ile tanıştı. Melek ve Orhan, üniversiteyi bitirdikten sonra evlenme kararı aldı ve mezun olduktan sonra ailelerle tanıştı.
2 ay önce koruma ve uzaklaştırma kararı aldırdı
Edinilen bilgiye göre, yaşanan gelişmelerden sonra Orhan V., Aslan’ı kıskançlık gerekçesiyle sürekli tehdit etmeye ve şiddet uygulamaya başladı. Aslan, ayrılmasına rağmen tehditlerine devam eden Orhan V.’den şikayetçi olarak 2 ay önce koruma ve uzaklaştırma kararı aldırdı.
Kardeşi tarafından öldürülen Melek’in son olarak polise verdiği ifadesinde, “Orhan bana ulaşamayınca aileme ulaşmış. Ne söylediğini bilmiyorum. Ailem benimle irtibatı kesti” dediği öğrenildi.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap