Adalet Bakanı Gül: Bu makamlar gelip geçicidir

by Haber Fora

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, makamların gelip geçici olduğunu ifade ederken “Bu makamların temel amacı milletimize hizmet etmektir. Adliyenin kapısı adaletin kapısıdır, bu kapıya gelen herkes adalete erişeceğinden, ulaşacağından asla ama asla şüphe duymamalıdır” dedi.

Bakan Gül, Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu’nda düzenlenen Hakim ve Cumhuriyet Savcısı Kura Töreni’nde konuştu.

“Reform iradesi kesintisiz devam ediyor”

Gül, konuşmasında 12 Mart 1971’de” meşru hükümete, millet iradesine karşı muhtıra verildiğini, vesayetin demokratik kurumlara zarar verdiğini” söyledi.

Milletin her zaman demokrasisine sahip çıktığının altını çizen Gül, şunları kaydetti:

“Hangi sıfatı ifa edersek edelim…”

Adaletin herkes için olduğunu vurgulayan Gül, hakimlik mesleğinin büyük bir dirayet gerektiğini söyledi.

Bakan Gül, “Hangi görev ve sıfatı ifa edersek edelim bilelim ki bütün bu makamlar geçicidir, bu makamların temel amacı milletimize hizmet etmektir. Adliyenin kapısı adaletin kapısıdır, bu kapıya gelen herkes adalete erişeceğinden, ulaşacağından asla ama asla şüphe duymamalıdır. Bu kapıya gelen herkes, en saygın muameleyi görmelidir. Bu kapıdan ayrılan herkes evine, işine en büyük memnuniyetle ayrılmalıdır, dönmelidir.” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya uyarısı

Hakim ve savcıların vatandaşa yaklaşımının önemli olduğuna dikkati çeken Gül, adil davranmak kadar adil görünmenin de önemine değindi. Gül, mesleğe yeni başlayan hakim ve savcılara şöyle seslendi:

 

AA, Haber Fora

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap