Adana’da kadın cinayeti: Hakkında uzaklaştırma kararı vardı, boşanma aşamasındaki eşini kalbinden bıçaklayarak öldürdü

by Haber Fora

Adana’nın Ceyhan ilçesinde Serap Öner (26),uzaklaştırma kararı aldırdığı boşanma aşamasındaki eşi Ali Öner (24) tarafından kalbinden bıçaklanarak öldürüldü. 

Dün gece saatlerinde Ceyhan ilçesindeki Şahin Özbilen Mahallesi’nde, şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davası açtığı 8 yıllık eşi Ali Öner’in (24) yanından ayrılan ve iki çocuğu bulunan Serap Öner (26),bir ay önce ailesinin evine geldi.

Hakkında uzaklaştırma kararı olmasına karşın Ali Öner, Serap Öner’in kaldığı eve gitti. 

Eşini kalbinden bıçaklayan Ali Öner, olay yerinden kaçarak uzaklaştı.  Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitiren kadının cenazesi otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Olayın ardından polis ekipleri kaçan Ali Öner’i yakalamak için çalışma başlattı. Kalbinden bıçaklanarak öldürülen Serap Öner’in (26) babası Mahmut Kayadan, “Gece kızımla beraber oturduk. Sonra ben içeri girdim, dışarıdan bağırtıları duydum. Dışarı koştuğumda merdivende kızım kanlar içinde kucağıma düştü. Kızımı aldım kucakladım. Her tarafı kanlar içerisindeydi. Kanını durdurmaya çalıştım çocuklar arabayı getirdi acile yetiştirdik. Bir aydır benim yanımdaydı ayrılmak istiyordu. Şiddetli geçimsizlik vardı istemiyordu. Kızım ‘Ben ayrılacağım baba, dayanamıyorum artık’ diyordu. Ben içeri girince oğlumu tek görüp, benim de içerde olmamı fırsat kollayarak olayı işledi” dedi.

Serap Öner’in kardeşi Süleyman Kayadan ise kız kardeşiyle evin önünde otururken gelen saldırganın ‘Hadi gel gidelim’ diyerek ablasını götürmeye çalıştığını belirtirken, “Kapının önünde oturuyorduk bir anda çıktı geldi. Bıçakla tehdit ediyordu. Bağırdı, çağırdı ‘Hadi gel gidelim’ diye tartışıyordu. Ablam da gitmek istemiyordu. Cebinden bıçak çıkardı. Kolundan tutup çekip götürmek isterken, ben aralarına girdim. Sonra beni de itekleyip, direkt ablamı kalbinden 2-3 defa bıçakladı. Hedefinde ablam vardı. Bıçaklandığında ablamı tuttum, kan kaybetmesin diye bıçaklandığı yere basınç yaptım sonra hastaneye götürdük. Daha önce de ablamı bıçakla tehdit etti. Haneye tecavüzde bulundu. Evimize silah sıktı. Emniyete ailecek şikâyette bulunmuştuk, uzaklaştırması vardı” diye konuştu.

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap