AK Parti Kadın Kolları Başkanı Çam: Partimizin haklı mücadelesi sayesinde kadınlarının tamamı için önemli demokratik kazanımlar elde edildi

by Haber Fora

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, AK Parti sayesinde dili, dini, ırkı, giyimi kuşamı, yaşı ne olursa olsun kadınların tamamı için önemli demokratik kazanımlar elde edildiğini görüşünü dile getirdi.

Çam, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

AK Parti Kadın Kolları’nın 5,5 milyona ulaşan üye sayısıyla dünyanın en büyük kadın örgütlenmesi olarak, kadına yönelik ayrımcılığın ve şiddetin ortadan kaldırılması ve siyasetten istihdama, eğitimden hukuka hayatın her alanında fırsat eşitliğinin sağlanması için 19 yıldır mücadele ettiğini söyleyen Çam, “Partimizin haklı mücadelesi sayesinde dili, dini, ırkı, giyimi kuşamı, yaşı ne olursa olsun ülkemiz kadınlarının tamamı için önemli demokratik kazanımlar elde edilmiştir. Demokratik kazanımlarımızı, her yıl olduğu gibi bu yılki 8 Mart’ta da tüm kadınlarla heyecanla paylaşıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Geçen yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü şehit ailelerinin nezdinde, Türkiye’nin kahraman kadınlarına ithaf ettiklerini anımsatan Çam, “Şehit ailelerimize bundan sonraki tüm 8 Martları ithaf etsek de yetersiz kalır. Bu vesileyle, Bitlis’te şehit olan askerlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine sabr-ı cemil diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Çam, geçen yıl Kadınlar Günü’nden hemen sonra Türkiye’nin yeni koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele etmeye başladığını aktararak, o günden bugüne salgının, yalnızca bir kamu sağlığı meselesi olmaktan çıkarak, insanları ekonomik, toplumsal ve psikolojik birçok olumsuz etkiyle karşı karşıya bıraktığını belirtti.

 Salgının yarattığı korku, endişe ve kısıtlamaların, bu süreçte en çok vakit geçirilen ailenin önemini daha da arttırdığını kaydeden Çam, dünyanın hemen her yerinde aile kavramının yeniden keşfedildiğini, ailenin odakta olduğu çalışmaların arttığını vurguladı.

Çam, AK Parti Kadın Kolları olarak başından beri savundukları değerlerin Türkiye’de ve küresel düzeyde daha da sahiplenilmesinden ve aileyi tüm fertleriyle güçlendirecek çalışmaların yapılmasından büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

Kovid-19 salgının bir an önce son bulmasını dileyen Çam, kadın sağlık çalışanları başta olmak üzere tüm emekçi kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap