AK Parti Sözcüsü Çelik: Paçavra haritaların Türkiye Cumhuriyeti’nin kudreti karşısında hiçbir hükmü yoktur

by Haber Fora

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, IKBY’nin bastığı pul ve harita ile ilgili olarak “Bu tür paçavra haritaların Türkiye Cumhuriyetinin kudreti karşısında hiçbir hükmü yoktur” dedi.

Çelik sosyal medya hesabından, “Türkiye’nin bütünlüğüne dönük haddini aşan her türlü paçavra harita ve paçavra projeye karşı irademiz ve kararlılığımız ortadadı” ifadelerini kullandı.

AK Parti Sözcüsü şunları kaydetti:

Türkiye’nin sınırları dahilinde ve sınır ötesinde yürüttüğü güvenlik operasyonlarının, irade ve kararlılığını gösterdiğini ifade eden Çelik, “Sadece kara sınırlarımızda değil mavi vatanımızda da aynı hassasiyete sahip olduğumuza yedi düvel şahittir” diye yazdı.

Çelik şöyle devam etti:

Dışişleri tepki göstermişti

Dışişleri Bakanlığı, Papa Franciscus’un Irak ziyareti nedeniyle IKBY’nin Türkiye’nin bazı illerini de içine alan haritalı hatıra pulu bastırmasına tepki göstermişti.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, IKBY yönetiöine tepki gösterikerek şunlar kaydedilmişti:

Ne olmuştu?

Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, geçenhafta Irak’a bir ziyaret gerçekleştirdi.  İlk defa Irak’a giden Papa olan Francis, IKBY’nin başkenti Erbil’e de gitti.

Görüşmede IKBY tarafından bastırılan 6 farklı hatıra pulu Papa’ya hediye edildi. Papa’nın figürüne yer verilen pulda, Türkiye’nin Doğu ve Güneydoğu bölgelerindeki bazı illeri de içine alan IKBY haritası yer aldı.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap