AK Parti’den Doğu Perinçek değerlendirmesi: ‘Yüzde 0 küsur oranındaki partiler yönlendiriyor’ iddiasına kâle alınmadığı için cevap verilmedi

by Haber Fora

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Vatan Partisi ile bir ittifak içinde olmadıklarını belirterek “Bugüne kadar bunlara cevap verilmediyse kaale alınmadığı için” diye konuştu.

AK Parti’li Dağ, Kanal42 TV’de yayınlanan Sümen6 programında Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in açıklamaları hakkında konuştu. 

“Perinçek’in yorumları bizi bağlamaz”

Hamza Dağ, AK Parti ile Vatan Partisi’nin ittifakı var mı? sorusuna, “Böyle bir ittifakımız yok. O arkadaşların bir eleştirisi varsa bir kere doğru değil. Bizim ittifakımız MHP ile. Doğu Perinçek’in bununla alakalı bir ifadesi var bunun üzerinden bir eleştiri getiriyorlarsa o zaman o Perinçek’in kendi kendine yapmış olduğu yorumların bizi bağlar bir tarafı yok. AK Parti’nin Vatan Partisi veya Doğu Perinçek ile bir ittifakı söz konusu değil” cevabını verdi.

Bunların hepsi fasa fiso

Perinçek’in ‘AK Parti bizim dediğimiz noktaya geldi’ yönündeki sözlerinin hatırlatılması üzerine Hamza Dağ şunları kaydetti:

Bunların hepsi fasa fiso. Lafı güzaf. Biz ülkeyi yıllardır yönetiyoruz. Ülkeyi nasıl yönettiğimizi biliyoruz. Yüzde 0 küsur oranlarda olan partilerin yönlendirmesi. Bugüne kadar bunlara cevap verilmediyse kaale alınmadığı için. Vatan Partisi’nin böyle bir ittifakın içindeyiz demesini dikkate almanın bir anlamı yok.

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap