AK Parti’den Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına tepki: Çatlaklar ve sisli söylemler kendilerindedir

by Haber Fora

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu konuşmasında Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun öğrenci andı ile ilgili kararını eleştiren MHP lideri Devlet Bahçeli’ye seslenerek “Sayın Erdoğan, Andımız’ın hangi cümlesinden rahatsızdır? Çıkıp açıklasın. Sayın Bahçeli, Erdoğan’ı değil, Danıştay’ı muhatap alıyorsa muhatap aldığı yer yanlıştır. Sen Erdoğan’ı değil, Danıştay’ı suçluyorsun” ifadelerini kullandı.

CHP lideri açıklamalarına şöyle devam etti:

“Çatlak, Kılıçdaroğlu’nun kendi ittifakındadır”

AK Partili Çelik de Kılıçdaroğlu’nun açıklamalara tepki göstererek, “Kendisine biçtiği yegane misyonun, Cumhur İttifakı içerisinde çatlak aramak olduğunu görüyoruz. Oysa çatlak, Kılıçdaroğlu’nun kendi ittifakındadır” ifadelerini kullandı.

Çelik ayırca “Kılıçdaroğlu’nun sahiplendiği ittifakın ‘siyasi tutkalı’ yok. Bu yüzden kendi çatlaklarını kapatmak için Cumhur İttifakı’na saldırıyor. Cumhur İttifakı dimdik yol yürümeye devam ediyor. Kılıçdaroğlu ve bileşenlerine verdiğimiz en net cevap, dimdik yol yürümeye devam etmektir. değerlendirmesini yaptı.

Başarısız olacağını garanti ediyoruz”

Cumhur İttifakı’nın kendini çok net ifade eden, ilkelerinin açık ve ortaya çıkışının milletin iradesine dayanan bir ittifak olduğunu belirten Çelik, şunları kaydetti:

 

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap