AK Parti’li Ali İhsan Yavuz: CHP’nin yalan söylediğini yüzde 100 ispat ederim

by Haber Fora

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, “Tank paletle ilgili CHP’den ne duyuyorsanız bilin ki yüzde 100 yalandır, yüzde 100 tersi söz konusudur” iddiasını dile getirerek, “Onların bu konuda yalan söylediğini yüzde 100 ispat ederim” dedi.

Partisinin Bayburt 7. Olağan İl Kongresinin ardından Gümüşhane İl Başkanlığını ziyaret eden Yavuz, burada partililer ve basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Yavuz, “Türkiye’nin dünyada imrenilen bir noktaya geldiğini ve Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderin nimet olarak görülmesi gerektiğini” ifade etti.

“Böyle bir nimeti kaybetmemek ve davaya hizmet etmek için gece gündüz çalışmaları gerektiğini” söyleyen Yavuz, “Makam ve mevki beklemeden çalışmalıyız.  Makamlar hizmet yapmak için bir araçtır. Bizim derdimiz davayla makamla değil. Makam gitti diye, koltuk gitti diye başka yerlere tenezzül etmek çok insaflı değil. Bunu yaptılar ve yapmaya devam edenler var. Biz bunu yapamayız. Biz liderimizi yalnız bırakamayız. Hiçbir makam olamazsa davanın neferi olmalıyız” diye konuştu.

“Mesele öğrencilerin rektörü istememesi değil”

Yavuz, konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Boğaziçi Üniversitesindeki olaylara ilişkin soruyu yanıtlayan Yavuz, sorunun rektör meselesi olmadığını dile getirdi.

Yavuz, olayın tıpkı Gezi olayları gibi kurgulandığını ifade ederek, “Mesele öğrencilerin rektörü istememesi, öğrencilerin rektörü boykot etmesi değil. Tıpkı Gezi olayları gibi kurulmuş, kurgulanmış, senaryolar yazılmış şimdi uygulamaya konuluyor ama Türkiye o eski Türkiye değil. Allah’ın izniyle hiçbir şey olmaz” diye konuştu.

Yavuz, CHP ve Muharrem İnce ile ilgili bir soruya ise CHP’den Türkiye’ye hayır gelmeyeceğini, partinin gittikçe bölünmeye, parçalanmaya, erimeye mahkum olduğunu öne sürdü.

Yavuz, CHP’nin bugünkü bütün unsurlarının söylediklerinin çok büyük bir bölümünün yalan olduğunu savunarak, şunları söyledi:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap