AK Partili Çalık: Geçen hafta tanımadığım bir numaradan arandım; karşımdaki kişi kendisinin Pervin Buldan olduğunu söyledi

by Haber Fora

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın geçen hafta tanımadığı bir numaradan kendisini aradığını ve şehit Semih Özbey’in kaçırıldığı tarihteki telefon görüşmeleriyle ilgili aralarında diyalog yaşandığını ifade etti.

Çalık, yazılı açıklamasında, görüşmenin 16 Şubat Salı günü gerçekleştiğini aktardı ve şöyle devam etti:

“Halen Twitter hesabında duruyor”

Çalık, Buldan’ı eleştirerek, “Pervin Buldan önce o gün kimlerle görüştü ona bir cevap vermeli. Sonrasında PKK ile hiçbir bağımız yoktur sözüne açıklık getirmeli. Bağımız yok dediği PKK elebaşlarından Cemil Bayık ile çektirdiği fotoğrafı kendi Twitter hesabından 23 Ocak 2015 tarihinde ‘Bir Kandil fotosu da benden olsun’ diyerek paylaşan Pervin Buldan’dır. Halen Twitter hesabında duruyor. 1 Temmuz 2015’te yine Pervin Buldan, ‘PKK bir terör örgütü değildir’ diyendir. 21 Temmuz 2018’de terörist PKK’lıların cenazelerine katılan vekillere övgüler dizerek, ‘Biz o ailelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz’ diyen de Pervin Buldan’dır. Buldan, ne kadar gizlese de daha birkaç hafta önce HDP Esenyurt ilçe binasının örgüt evi oluşunu herkes gördü” ifadelerini kullandı.

“Zaten HDP milletvekilleri Kandil’i su yolu yapıyorlar” ifadelerini kullanan Çalık şunları kaydetti:

“Tabanın sesine kulağını kapatıp HDP ile ittifakını sürdürüyor” 

Çalık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da şu sözlerle yüklendi:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap