AK Parti’li Kurtulmuş: Avrupalılar ve Amerikalıların bizim gösterdiğimiz samimiyete karşı empati yapmalarını istiyoruz

by Haber Fora

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Avrupalılar da Amerikalıların da bizim gösterdiğimiz bu iyi niyet ve samimiyete karşı empati yapmalarını istiyoruz” diyerek, Türkiye’nin had bildirilerek köşeye sıkıştırılacak bir ülke olmadığını söyledi.

Kurtulmuş, TRT Haber’de canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Türkiye’de yaşanan önemli sıkıntıların güçlü reformlarla aşıldığına dikkati çeken Kurtulmuş, AK Parti’yi bugüne kadar getirenin de reform iradesi olduğunu belirtti.

Türkiye’nin Avrupa Birliği ve ABD’yle ilişkilerine de değinen Kurtulmuş, şunları söyledi:

“Avrupalılar da Amerikalıların da bizim gösterdiğimiz bu iyi niyet ve samimiyete karşı empati yapmalarını istiyoruz.” diyen Kurtulmuş, Türkiye’nin had bildirilerek köşeye sıkıştırılacak bir ülke olmadığını vurguladı.

Gerçekten eğer bir müttefiklik söz konusuysa o müttefiklik ilişkisi içerisinde “Türkiye bizden ne talep ediyor. Türkiye’nin bizim ilişkilerimize ne katkısı olabilir.” diyerek düşünülmesini isteyen Kurtulmuş, Türkiye düşmanlarının ortaya koydukları tezlerle değil Amerika’nın ve Avrupa’nın menfaatleri çerçevesinde Türkiye ilişkilerini değerlendirmenin çok daha doğru olduğuna inandığını söyledi.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap