AK Parti’li Kurtulmuş: Sosyal medya alanının temizlenme zarureti var

by Haber Fora

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş;  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun annesine edilen hakareti kimsenin kabul edemeyeceğini ifade ederek, “Sosyal medya alanının temizlenme zarureti var. Sosyal medyanın bir etiği oluşmalı. İnsanlar sosyal medya üzerinden istediklerine hakaret ediyor. Bu asla kabul edilebilir değildir” dedi.

Kurtulmuş, Haber Global TV’de canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Ekonomi ve yargıdaki reform çalışmalarına değinen Kurtulmuş, Türkiye’nin sıkıntılı dönemleri reformlarla aştığını vurgulayarak, ekonomi ve siyasette reform süreçlerinin eş zamanlı olarak çalışıldığını ve son rötuşlara gelindiğini söyledi. 

Kurtulmuş, ekonomi, hukuk  ve siyasette bir sıçrayışın oluşması için çalıştıklarını dile getirerek, şu değerlendirmede bulundu: 

 “Birbirleriyle çok yakın diyalog içinde olan iki Bakanımızdır”

Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Adalet Bakanı Abdülhamit Gül arasında olduğu iddia edilen tartışmaya ilişkin, “İki Bakanımızın arasında böyle bir tartışma, sürtüşme varmış gibi anlayışın ortaya konması son derece yanlış” dedi. 

Kurtulmuş, şu değerlendirmede bulundu:

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, bir soru üzerine siyasetçi ve gazetecilere tehdit ve hakaretle bir şekilde hat bildirilmeye çalışılmasının asla kabul edilecek bir şey olmadığını vurgulayarak şunları ifade etti: 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap