AK Parti’li Kurtulmuş’tan Kılıçdaroğlu’na: Bu memlekete demokrasi çoktan geldi

by Haber Fora

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenerek, “Bu memlekete demokrasi çoktan geldi” dedi.

“Demokrasi bedeli ödenmiş bir demokrasidir. Bu ülkedeki demokrasi 27 Mayıs’ın paletleri arasından kurtarıldı” ifadelerine yer veren Kurtulmuş, “Bu ülkedeki demokrasi, idam sehpalarında rahmetli Menderes için akıtılan kanlı gözyaşlarıyla getirilen bir demokrasidir. Bu memleketteki demokrasi 12 Eylül darbecilerine karşı kazanılmış, 28 Şubat’ın palet şakırtılarını durduran millet iradesiyle kazanıldı” diye konuştu.

Kurtulmuş, Çekmeköy Nikah Sarayı’nda düzenlenen AK Parti Çekmeköy 5. Olağan İlçe Kongresi’nde partililere hitap etti.

“Küresel ölçekte pandemiyle hatırlanacak 2020’nin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için hatırlanacak başka tarafları da var. Türkiye için 2020, önemli başarıların yaşandığı bir dönem olarak hatırlanacak” diyen Kurtulmuş, Türkiye’de 2020’nin Doğu Akdeniz faaliyetleri, Suriye ve Irak’ın kuzeyinde terör örgütleriyle mücadelesinin hatırlanacağını dile getirdi.

Kurtulmuş, şöyle devam etti:

Türkiye’nin siyaset geçmişi ve demokrasi mücadelesinin çok zorlu süreçleri barındırdığını anımsatan Kurtulmuş, özellikle son dönemde Türkiye’nin büyük engellemelerle karşı karşıya olduğunu söyledi.

17-25 Aralık darbe girişimi, 7 Şubat MİT krizi, Gezi Parkı odaklı eylemlerin bu süreçte yaşandığına dikkati çeken Kurtulmuş, “8 yılda belki belki 8 tane Türkiye’nin önünü kesme teşebbüsü oldu. Hepsini aşan sizsiniz. Hepsini elinin tersiyle kenara atan sizsiniz. 15 Temmuz darbecilerini tarihin çöplüğüne gömen sizsiniz. Bunu nasıl yapabildik? Bir davamız olduğu ve samimiyetle kenetlendiğimiz için. Beşeri planda milletten başka hiçbir güç tanımadığımız için, Allah’tan başka kimsenin önünde eğilmediğimiz için bunları yapabildik” diye konuştu.

Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin büyük yürüyüşünü engellemek isteyenlerin her zaman var olacağını ifade ederek, engelleri aşarak kendi yollarında yürümeye devam edeceklerini ifade etti. 

Dışarıdan rahatsızlık duyanların yanında ülke içinde AK Parti’nin yürüyüşünü engellemek isteyenlerin varlığına dikkati çeken Kurtulmuş, şunları kaydetti:

Kurtulmuş, konuşmasında İlker Başbuğ’un 27 Mayıs darbesine ilişkin ifadelerine de değinerek, darbenin dünyanın en aşağılık eylemlerinden biri olduğunu kaydetti.

Darbe imalarda bulunanlara 15 Temmuz’u unutmamalarını söyleyen Kurtulmuş, milletin bu girişimlere karşı duruşunu gösterdiğini anlattı. 

“Kabul edilir bir şey değil”

AA’nın aktardığına göre Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘sözde cumhurbaşkanı’ ifadesine ilişkin ise şunları söyledi:

Kongrede konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz ise ilçede yönetimi devralacak ekibe başarılar diledi. AK Parti’nin bir dava hareketi olduğunu dile getiren Demiröz, “Bu ülkeyi yönetmek bizim boynumuzun borcu. Türkiye’yi AK Parti ve AK Parti kadroları yönetecektir. Kim ne derse desin, AK Parti ekonomide, siyasette, hukukta her zaman reformlar yapmıştır ve bundan sonra da yapmaya devam edecektir. Dünyada 2020’yi pozitif büyümeyle kapatacak 3 ülkeden biriyiz. Hiç sağa sola kulak asmayın, yapanlar yurt dışından her türlü siyasi ve ekonomik saldırıyı yapıyorlar” diye konuştu.

Demiröz, seçimlerin teşkilatlarla kazanıldığını aktararak, AK Parti’nin 2023’te Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı daha yüksek bir oranla yeniden Cumhurbaşkanı seçeceklerini söyledi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak da 2023 ve 2024’teki seçimlerde AK Parti yine başarılı olacağını dile getirerek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni yeniden AK Parti adayının kazanacağını kaydetti. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kongreler için hazırlanmış video mesajının gösterildiği kongrede, divan heyeti belirlendikten sonra raporlar okunarak delegelerin oylamasına sunuldu. Raporların kabul edilmesinin ardından, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı’nı belirlemek için seçime gidildi. 

Kongreye, AK Parti Genel Başkan yardımcıları Fatma Betül Sayan Kaya,  Nurettin Canikli, AK Parti milletvekilleri, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz da katıldı.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap