AK Parti’li Tuğrul Türkeş: MHP babamın partisi; Bahçeli, blok listeyi bana haksız yere sövenlerden teşkil etmeyecektir

by Haber Fora

AK Parti Ankara Milletvekili ve Alparslan Türkeş’in oğlu Tuğrul Türkeş, MHP’nin babasının partisi olduğunu hatırlatarak, “Bu kurumsal yapıya asla zarar vermem, veremem” dedi.

Türkeş, gazeteci Levent Gültekin’in uğradığı saldırının ardından “Böylesi saldırılarda fail meçhulse kime yarar ona bakmak gerekir. Ben Tuğrul Türkeş olarak yapmayacağıma göre CHP ya da AK Parti’nin yapmayacağına göre maalesef mantık bir yeri gösteriyor. Ben Levent Gültekin’in hiçbir görüşünü benimsemiyorum. Ama ne faydası var böyle saldırıların. Islan mı oldu, uslandı mı ki? Niye yaptınız?” demişti.

Bu ifadeler sonrası MHP’li bazı isimler Türkeş’e tepki gösteren açıklamalar yapmıştı.

Sosyal medya hesabından “MHP 13. Olağan Büyük Kurultayının ülkemize ve camiamıza hayırlar getirmesini diliyorum” başlığıyla bir açıklama yapan Türkeş, “Levent’in asıl hakaret ve iftira ettiği MHP değil, babamdır. Takdir edersiniz ki, babamı benden daha fazla savunacak kimse olamaz. Olayı saptırmayı, başka yönlere çekmeyi ancak gizli emelleri olan ve FETÖ ile bağlantısı olanlar yapar. Tarih bunu da gösterecektir” dedi.

AK Parti’li Türkeş, MHP lideri Devlet Bahçeli’den ricada bulunarak, kendisine hakaret eden isimleri blok listeye koymamasını istedi:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap