AK Parti’li Turan: HDP söylem ve eylemleriyle kapatılmak için her şeyi yapıyor

by Haber Fora

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, HDP’nin, söylem ve eylemleriyle adeta kapatılmak için her şeyi yaptığını ifade ederek, “Türkiye partisi olamadıkları gibi, emperyal güçlerin oyuncağı olduklarını her fırsatta göstermiş oldular. İnanıyorum ki söz konusu vekillerle ilgili yargı gereğini yapacaktır. Fezlekeler de Meclis’e geldiğinde biz gereğini yapacağız” dedi.

Turan, yaptığı yazılı açıklamada, “Gara’da 13 vatandaşın PKK tarafından şehit edilmesinin ardından CHP ve HDP’nin artık aynı yolun yolcusu olduğunu” öne sürerek, “Yolları bir olduğu gibi, heybelerinde taşıdıkları da ortak” ifadesini kullandı.

Turan şunları kaydetti:

“Bir milletvekilinin yeri Kandil değil, milletin meclisidir”

Turan, “Bir milletvekilinin terör örgütünün ininde ne işi var?” diye sordu.

Bir milletvekilinin yerinin, Kandil değil, milletin meclisi olduğuna söyleyen Turan, Avrupa’da, dünyanın hiçbir yerinde, hiçbir demokrasisinde bunun örneğinin görülemeyeceğini belirtti.

Turan, “Doğu Akdeniz, Libya, Azerbaycan, terörle mücadele, askeri tezkereler ve sözde Ermeni soykırımı gibi hiçbir milli meselede Türkiye’nin yanında değiller. Meclis’te imzalanan ortak hiçbir bildiriye imza atmadılar. Türkiye partisi olamadıkları gibi, emperyal güçlerin oyuncağı olduklarını her fırsatta göstermiş oldular. İnanıyorum ki söz konusu vekillerle ilgili yargı gereğini yapacaktır. Fezlekeler de Meclis’e geldiğinde biz gereğini yapacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap