AK Parti’li Ünal: Cumhurbaşkanlığının tarafsızlığı hukukidir, siyasi değildir

by Haber Fora

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sözlerine ilişkin “Cumhurbaşkanı tarafsız olmalıymış. Cumhurbaşkanlığının tarafsızlığı hukukidir, siyasi değildir. Siyasi olarak mücadele etmiş, milletin önüne çıkmış, milletten oy almış, siyaset yapmış bir cumhurbaşkanı, millet iradesini temsil ediyor demektir” dedi.

Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden canlı bağlantıyla katıldığı Rıza Kayaalp Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen AK Parti Yozgat 7. Olağan İl Kongresi’nde konuşan Ünal, muhalefeti eleştirdi. 

Muhalefetin millet ve milletin iradesi ile kavgalı olduğunu belirten Ünal, şöyle konuştu:

Siyasi partilerin milletin iradesini sandıkta emanet olarak alıp devlet yönetimine yansıtan kurumlar olduğunu vurgulayan Ünal, “O yüzden siyasi partiler kıymetlidir. Siyasi partiyi kıymetli yapan, millet iradesinin taşıyıcısı olmasıdır. O yüzden siyaset çok kıymetlidir. Burada bulunan AK Parti siyasetinin temsilcisi olarak sizlerin yaptığı iş büyük bir kıymete haizdir. Çünkü sizler millet iradesinin emanetini taşıyorsunuz. O yüzden kongre kıymetlidir. Bugün AK Parti siyasetinin Yozgat’ta temsiliyetini belirliyoruz. Aynı zamanda kongreler bir demokrasi şölenidir. Çünkü siyaset demokratik olduğu zaman bir kıymet ifade eder” dedi. 

Ünal, siyaseti bulaşık olarak görenlerin, devleti siyasetin değil, vesayetçilerin yönetmesini isteyenlerin olduğunu belirterek şunları kaydetti:

Ünal, siyasetçinin iktidar olmak isteyeceğini, millet ile hareket edeceğini vurgulayarak, şunları söyledi:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap