AK Parti’li Zengin: Türkiye siyasetinin geleceği kadın seçmenin iradesinde

by Haber Fora

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Turkuaz Medya tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen “Güçlü Türkiye’nin Güçlü Kadınları Zirvesi”nde açıklamalarda bulundu.

Seçilmiş kadınlar kadar seçmen olan karar verici kadınların etkisini de çok önemsediğini dile getiren Zengin, siyasette kadının artık daha aktif olduğunu söyledi.

Siyasette kadının varlığının tabii hale gelmesinde AK Partinin rolünün çok önemli olduğunu belirten Zengin, “Türkiye siyasetinin geleceği kadın seçmenin iradesinde. Kim kadınları anlarsa, kadınların gelecek öngörüsüyle paralel bir siyaset geliştirirse işte o zaman seçimi kazanmak konusunda çok güçlü bir argümana sahip olmuş oluyor” dedi.

Zengin şöyle devam etti:

“Kim mağdursa biz onun hakkını savunuruz”

Kendisine yönelik sosyal medya saldırı olduğunu da söyleyen Zengin şunları kaydetti:

Kendisiyle ilgili haberler çıktığını, ‘Özlem Zengin bir kadın değil, insan değil’ şeklinde yazılar yazıldığını söyleyen Zengin, bu olayların yeniden başörtüsü düşmanlığına çekildiğini öne sürdü.

Meclis’teki “Çıplak arama” tartışmaları sırasında “Onurlu, ahlaklı kadın açıklamak için bir sene beklemez” ifadelerini kullanması sonrası Zengin’e bazı siyasi partiler ve STK’lar tepki göstermişti.

Haber Fora, AA

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap