Akar ve Soylu Gara Operasyonu’nun detaylarını Meclis’te anlattı: Mehmetçik kendisine verilen görevi başardı

by Haber Fora

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “1984’ten bu yana terör örgütü, 6 bin 21 sivil katliam gerçekleştirdi.O İHD denilen canı çıkasıcası dernek, bir tanesi için bir laf söyledi mi?” diye konuştu. Mili Savunma Bakanı Hulusi Akar da “Bu zor şartlarda Mehmetçik kendisine verilen görevi başardı” ifadelerini kullandı.

Akar ve Soylu TBMM’de Gara Operasyonu’nun detaylarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Akar yaptığı açıklamada 4-5 aydır bu bölgeye odaklandıklarını belirterek söz konusu operasyonun karadan irtibat ve destek olmadığı için diğerlerinden farklı olduğunu belirtti.

“Teslim ol’ çağrısı yapıldı”

Akar konuşmasına şöyle devam etti:

Operasyon sırasında PKK’lılara “”eslim ol” çağrılarının yapıldığını belirten Akar, “Akşam saatlerine doğru birinci terörist ‘Ateş etmeyin teslim olmak istiyorum’ diyerek dışarı çıktı. İçeride 7 terörist, 12’si Türk vatandaşı 1’i yabancı 13 kişinin olduğu, 13 kişinin 05.45’te başlarına kurşun sıkılarak öldürüldükleri ifade edildi” diye konuştu.

“Teröristlerin psikolojik ve maddi olarak büyük bir kayba uğradıkları kesin”

Akar açıklamasına şu ifadelerle devam etti:

Soylu: Bu çocukların hiçbir pikniğe giderken kaçırılmadı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da açıklamasında “Bu çocukların hiçbir pikniğe giderken kaçırılmadı, bir operasyondayken de kaçırılmadı. Bu olayın duyulduğu ilk andan itibaren, sosyal medya ve diğer cereyanlar içinde söylenenler bir amaca matuf şekilde söylenmektedir. Hem acımız var, hem bıçağı biraz daha içeri sokup canımızı yakmak için söylenenlerdir. Annesine babasına gitmek üzereyken kaçırıldılar. Kimisi de açık öğretim sınavına giderken kaçırıldılar” ifadelerini kullandı

İHD için “canı çıkasıca dernek” ifadesini kullandı

Soylu şöyle devam etti:

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap