AKP Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Ailenin yıpratılması, milletlerin geleceğini ortadan kaldıracak en sinsi virüslerden biri

by Haber Fora

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Ailenin bir şekilde yıpratılması, milletlerin geleceğini ortadan kaldıracak en sinsi virüslerden bir tanesidir. Kadın ve erkek birbirine rakip değil birbirlerini tamamlayan Allah’ın iki değerli yaratığıdır. Türk toplumunun en sağlam yapısı ailedir” dedi.

Kurtulmuş, Memur-Sen’in düzenlediği ‘Aile Kongresi’ne katılarak açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş,”Hangi toplum, din, çağ ve kültürden olursa olsun 19. yüzyılın ailesi başka 25. yüzyılın ailesi başka değildir. Birinci yüzyılın ailesi neyse son yüzyılında ailesi de aynı mantık içerisinde ele alınmaktadır” diye konuştu. 

Kurtulmuş, “İnsanoğlunun yaradılışından bu yana gelen bir kadın ve erkekten oluşan aile yapısı, toplumların kök hücresidir. Tıpta bozulmuş olan kök hücreden, bozulmuş olan hücreleri yenilemek mümkündür, eğer biz aileyi sağlam tutabilirsek, aileyi sağlam bir şekilde geliştirebilirsek diğer toplumsal hastalıkları da onarabilecek şifayı toplum içinde canlı tutmuş oluruz.” görüşünü savundu. 

Kurtulmuş, “Ailenin bir şekilde yıpratılması, milletlerin geleceğini ortadan kaldıracak en sinsi virüslerden bir tanesidir. Kadın ve erkek birbirine rakip değil birbirlerini tamamlayan Allah’ın iki değerli yaratığıdır. Türk toplumunun en sağlam yapısı ailedir. Kök hücremiz sağlamdır ve kıyamete kadar böyle devam edecektir.” ifadesini kullandı. 

Kurtulmuş, “Nasıl imzalanmışsa, usulü yerine getirilerek çıkılır” diyerek İstanbul Sözleşmesi tartışmalarını başlatmıştı. 

TIKLAYIN | 

TIKLAYIN |

TIKLAYIN | 

TIKLAYIN |

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap