AKP milletvekili Ceylan: Çorum Türkiye’de en çok vakası olan ilk 3 il arasına girmek için koşuyor

by Haber Fora

AKP Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, kentteki Koronavirüs vakalarının artışına dikkat çekerek, “Çorum iyiye gitmiyor. Türkiye’de en çok vakası olan ilk 3 il arasına girmek için adeta koşuyor. Bu çok üzücü bir durum” dedi.

Parti binasında basın toplantısı düzenleyen AKP Çorum milletvekili Ahmet Ceylan, pandemi sürecinde ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Pandemi sürecinde kurallara uymadan devam edersek maalesef Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi bize yetmeyecek. Göğüs Hastalıkları Hastanesi’de biz yetmeyecek” diyen Ceylan, süreç bu şekilde devam ettiği taktirde il merkezindeki pozitif vakaların tedavi amaçlı ilçelere gönderilebileceğine vurguladı.

“İki elin parmaklarının 45 katı hasta yatışı oluyor”

Daha önce yaptığı bir açıklamada Koronavirüs vakalarının bir elin parmaklarından az olduğunu açıkladığını hatırlatan Ceylan, “Şu anda iki elin parmaklarının 45 katı hasta yatışı oluyor. Bu rakam az değil. Şuna dikkat çekmek isterim bu rakamlar hasta yatışı pozitif vaka değil. Günlük yatan hasta sayıları ile ne kadar dayanabiliriz bunu da kamuoyunun takdirine bırakıyorum” ifadelerini kullandı.

Maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilmesi çağrısında bulunan Milletvekili Ceylan, “İlk kez bununla ilgili açıklama yapıyorum. Çorum şu anda hiç iyi durumda değil. Çorum iyiye gitmiyor. Çorum Türkiye’de en çok vakası olan ilk 3 il arasına girmek için adeta koşuyor. Bu üzücü durum” şeklinde konuştu.

“Hedefimiz hastanemizi gelecek yıl devreye almak”

Eski devlet hastanesinin durumu hakkında da Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile bir görüşme yaptığını anlatan Ceylan, “Geçen hafta Sağlık Bakanımızla eski hastanemiz konusunda görüştüm. İvedi şekilde orasının projesi, güçlendirme çalışmaları bitmek üzere. Hedefimiz hastanemizi gelecek yıl devreye almak. Çünkü salgının ne zaman biteceği, nasıl seyirde olacağını bilmiyoruz. Bakanımızda bu konuda duyarlı. Eski Devlet hastanemizde yüzde 20 güçlendirme çıktı. Onu bir şekilde acilen devreye alma konusunda mutabıkız. Hastanemizle ilgili konuya bakanlığımız ciddi şekilde eğilmiş durumda” ifadelerini kullandı. 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap