Akşener: Fikri Sağlar gibi giyinmiş bir hakim, evimi basan saldırganları berat ettirdi

by Haber Fora

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara’da gerçekleştirdiği esnaf ziyaretleri sırasında basın mensuplarına gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

ABD’de Donald Trump taraftarlarının Kongre binasını işgal etmeleriyle ilgili gelen bir soruya cevap veren Akşener, “ABD’de de umarım milli irade, seçmen iradesi hayata geçer, bu karışıklar son bulur” dedi.

Demokrasilerde herşeyin tartışılması gerektiğini belirten Akşener “Ama bir tek şeyi tartışamayız hür irade ile sandığa atılmış o oyları ben niye az aldım o niye çok aldı diye tartışamayız. Umarım bu demokrasinin olmazsa olmaz kaidesi işler diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“Bugüne kadar yeni bir siyasi parti için yola çıkmış arkadaşlar için olumsuz cümle kurmadım”

Akşener, Muharrem İnce’nin partisinden ayrılıp parti kurmasını nasıl değerlendiriyorsunuz soruna da “Hayırlı olsun. Ben bugüne kadar yeni bir siyasi parti için yola çıkmış hiçbir arkadaş hakkında olumsuz cümle kurmadım. Bunu kişisel olarak doğru bulmam. Bu hepimiz için bir yolculuk, bu yolculuğun kararını verecek olan seçmen dolayısıyla hayırlı olsun” dedi.

“Sağlar gibi giyinmiş bir hakim, evimi basan saldırganları berat ettirdi”

Fikri Sağlar’ın “türbanlı hakim” sözlerine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Akşener şunları söyledi:

“Erdoğan’ın genç bir kızı herkesin önüne atması doğru değil, arayıp helallik istemeli”

Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, CHP lideri  Kılıçdaroğlu için “Oy almak için bazı yerlerde başörtülü birkaç kişiyi de vitrin mankeni gibi getirip koymak kimseyi inandırmıyor” ifadelerini de eleştirdi.

Akşener, “Sayın Erdoğan’ın 21 yaşındaki genç bir kızı hem de Cuma namazından sonra cami avlusunda herkesin önüne atmasını da doğru bulmuyorum. Sayın Erdoğan’dan talebim bu torunu yaşındaki genç kızı arayıp gönlünü kendisinden helallik istemesidir” ifadelerini kullandı.

“AK Parti’ye ve onun sayın Genel Başkanı’na hiçbir faydası olamayacak”

İlker Başbuğ ve Can Ataklı’nın “darbe” ile ilgili sözleri sonrası başlayan tartışmalara da değinen Akşener şöyle devam etti:

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap