Akşener: Hepinizle hesaplaşacağız; mücadeleden dönersem namussuzum, şerefsizim, namerdim

by Haber Fora

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kendisine yönelik hakaret ve küfürler konusunda sert açıklamalarda bulundu. “Bugün olmazsa mahşerde hep birlikte Allah’ın huzurunda hesaplaşacağız sizinle” diyen İYİ Parti lideri, “Ölsem de, öldürülsem de, tehdit edilsem de, tek kişi kalsam da bu mücadeleden dönersem namussuzum, şerefsizim, namerdim” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti lideri, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada iktidara dış politika üzerinden yüklendi. Ankara ile Kahire ilişkileri için son günlerde dile getirilen olumlu mesajları değerlendiren Akşener, şunları söyledi:

“Önce sorumluluk alacak özür dileyeceksin”

Mısır ile Türkiye arasında gerginlik olmasa Ankara’nın Doğu Akdeniz konusunda elinin daha güçlü olacağına dikkati çeken Akşener, şöyle konuştu:

Pakdemirli’ye istifa çağrısı

Akşener konuşmasında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye de yüklendi. Pakdemirli’nin istifa etmesi gerektiği görüşünü dile getiren Akşener, “Çiftçi ürettiğinin parasını 5,6 ay sonra alıyor ama TEDAŞ çiftçiye bir ayda fatura kesiyor. 15 günde ödemeyenin ise elektriği kesiliyor. Böyle idarecilik olmaz. Bunun adı zulümdür. Yabancı ülkelerin çiftçileri kalkınsın diye uğraşan ithalat sevdalısı Tarım Bakanı’nın tarıma verdiği tahribat ortada. Onu da affetmenin zamanı artık gelmedi mi? Seni affettim desen de çiftçi, köylü nefes alsa” şeklinde konuştu.

“Sen top oynarken…”

Akşener, bir kesimin “İYİ Parti’nin PKK ile iş birliği yaptığı”na yönelik iddiaları dile getirdiğini kaydederek kouşmasında şunları söyledi:

“Bana Fosforlu Cevriye dedi, ‘fahişe’yi kastetti”

Akşener, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a MHP üzerinden yüklendi ve şunları anlattı:

“Torunuma nesebi gayri sahih dedi”

Bahçeli’nin torunu için “nesebi gayri sahih” dediğini öne süren Akşener, şöyle devam etti:

Büyükataman’a: Yaşam formu

MHP’li Adan’ı ifadeleri dolayısıyla mahkemeye verdiklerini dile getiren Akşener, şunları kaydetti:

“Çocuklarınızın yüzüne nasıl bakıyorsunuz ya?”

Erdoğan’a: Seni milletin huzurunda Allah’a şikayet ediyorum

Sözlerinin devamında Erdoğan’a seslenen Akşener, şu ifadeleri kullandı:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap