Akşener’den Bahçeli ve Erdoğan’ın “Boğaziçi” açıklamalarına tepki: Bin yaşındaki insanların ergen tavrına hayretler içinde kalıyorum

by Haber Fora

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine yönelik ifadeleri nedeniyle Antalya 14. Asliye Ceza Mahkemesi’nde “hakaret” suçundan yargılandığı dava kapsamında, Ankara’da talimatla ifade verdi.

Ankara 50. Asliye Ceza Mahkemesindeki talimat duruşmasına Akşener ve avukatları ile bazı partililer katıldı.

Basın mensuplarının alınmadığı duruşmanın ardından adliyeden ayrılırken soruları yanıtlayan Akşener, 2017 yılında mühürsüz oyların kabulüne yönelik YSK üyelerine yaptığı eleştiri sebebiyle açılan davada talimatla ifade verdiğini söyledi. İstanbul’daki seçimle ilgili “raftan indirilen” bir davasının daha bulunduğunu belirten Akşener, “Bu kadar uzun süreden sonra bu hızın sebebini merak ediyorum. Geçen haftaki grup konuşmasında hanım kızın çıkışından sonra bu hızı da tebrik ediyorum” diye konuştu.

“Torunları yaşında gençler”

Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Boğaziçi protestolarına yönelik açıklamalarına ilişkin değerlendirmesinin sorulması üzerine, bu konudaki tavırlarının net olduğunu vurgulayarak şunları kaydetti:

“Sayın Erdoğan bilmez diğerleri de bilmez”

Türkiye’de bu konuda yapılan açıklamalar için “ciddiyetsizlik ” ve “cıvıklık” ifadelerini kullanan Akşener açıklamalarına “Ben 80 öncesinin talebesiyim Sayın Erdoğan bilmez diğerleri de bilmez çakıl taşı olan bizdik o zaman, kaosun parçası olan yönetemez, dolayısıyla bugün bu ülkeyi yöneten muhteremlere diyorum ki, bir bu dili terk edin, o çocuklara Cumhurbaşkanı olarak terörist diyemezsin. Bu bir gündem değiştirme çabası ise de yanlış, o gençlere tutum da yanlış. Buradan bir fayda çıkmaz. Dolayısıyla o arkadaşa da istifa et deniliyor bakın liberalliği ile meşhur olan o kişinin kendini koyduğu yer çok ilginç, bana dokunan devlete dokunmuş olur diyor. Altı sonu insansın Profesörsün elbette kendini çok değerli görüyor olabilirsin, ne makammış bu kardeşim. Bu konuşma biçiminin kimseye faydası yok. Oradaki gençlere bugün de söylüyorum, onlara sağduyu ile, ciddiyetle yaklaşan yaşlı takım olmadığına göre, bu ülkeyi yönetenlerin her biri ergen haline dönmüş olduğuna göre gençler akıllı olmak, dikkatli olmak, güvenli olmak sizin göreviniz oldu. Provokasyonlara dikkatli olmak sizin göreviniz oldu. Bin yaşındaki insanların ergen tavrına hayretler içinde kalıyorum” ifadeleriyle devam etti.

Erdoğan ve Bahçeli ne demişti?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Boğaziçi Üniversitesi’ndeki protesto gösterilerine ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

Twitter Bahçeli’nin ifadelerini kısıtlamıştı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de Boğaziçi Üniversitesi’nde devam eden protestolar için “Sırtlarını ajanlara, zalimlere ve karanlık çevrelere dayamış olanlar evlat değil başı ezilmesi gereken zehirli yılanlardır.Yasa dışı eylemleri diğer üniversitelere teşmil etmek için kuyruğa girenler bunun bedelini acıklı şekilde ödemelidir” ifadelerini kullanmıştı. Bahçeli’nin bu paylaşımları Twitter tarafından kısıtlanmıştı.

Gazeteci Uğuroğlu’na ziyaret

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 15 Ocak’ta saldırıya uğrayan Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu’nu da ziyaret etti.

Partiden yapılan açıklamada, Akşener’in, İYİ Parti Mali İşler Başkanı Ümit Dikbayır ile Uğuroğlu’nu evinde ziyaret ederek “geçmiş olsun” dileğinde bulunduğu bildirildi.

 

Haber Fora, AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap