Akşener’den Erdoğan’a: Milli yas ilan etmek için daha ne bekliyorsun?

by Haber Fora

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gara’da 13 Türkiye vatandaşının şehit olmasının ardından milli yas ilan edilmesi gerektiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Milli yas ilan etmek için ne bekliyorsun?” diye soran Akşener, “Gara’daki operasyonda yaşananlar, senin için milli yas değilse nedir?” diye sordu.

Akşener, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Gara operasyonu sonrası iktidarın tavrını eleştirdi. Akşener, operasyonda neler yaşandığını bilmenin hak olduğunu belirtirken şunları söyledi:

“Böyle şuursuzluk olmaz”

“Gara’daki operasyonda yaşananlar, senin için milli yas değilse nedir?” diye soran Akşener, Erdoğan’a şu eleştirilerini dile getirdi:

Bu tarz olayların ardından devleti yöneten kişilerin kullandığı ifadelere dikkat etmesi gerektiğinin altını çizen İYİ Parti lideri, “Devletin zirvesi, bu ülkenin kahraman evlatları için ‘Esir’ kelimesini kullanamaz. Siz hiç yabancı devlet görevlilerinin kaçırılan vatandaşları için ‘esir’ dediğini duydunuz mu? Ciddiyet sahibi görevlilerden bunu duyamazsınız, çünkü bunun bir sebebi vardır. Esir, savaşta alınan tutsaktır. Türkiye savaşmıyor, Türkiye terörle mücadele ediyor” diye konuştu.

“Sağlık çalışanlarının yüzüne nasıl bakacaksınız?”

Erdoğan’ın AK Parti kongresinde söylediği “Bakın bir kongre yapıyoruz. Salgının olduğu günlerde kongre yapıyoruz. Salon lebalep dolu” sözüne tepki gösteren Akşener, şu ifadeleri kullandı:

“Senin adına utanmaktan sıkıldık”

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap