Akşener’den fezleke açıklaması: Milletin hür iradesine saygı duyacağız

by Haber Fora

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, siyasetin son günlerdeki gündemi olan fezlekelerle ilgili yaptığı açıklamada “milletin hür iradesine saygı duyacaklarını” belirtti. Akşener, “Elbette, siyasi şovun değil, hakkın ve hakikatin yanında duracağız. Bu kadar basit, bu kadar net” dedi.

Meral Akşener, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada İYİ Parti’nin fezlekeler konusunda ne diyeceğinin bazı siyasetçiler tarafından dile getirilmesiyle ilgili olarak “Dün sövdükleriyle bugün yoldaş olanların, dün yoldaş oluklarına da bugün sövenlerin netliğimizi yadırgamasını elbette anlıyorum” diyerek MHP ve AK Parti’yi işaret etti.

“İYİ Parti o fezlekelere gözü kapalı el kaldırmaz”

“O nedenle, arkadaşların bu şaşkınlığını gidermek adına, bir kez daha, konuyla ilgili tavrımızı açıklamak istiyorum” ifadesini kullanan İYİ Parti lideri, şöyle konuştu:

Akşener, “Özetle İYİ Parti, Türk yargısının hazırladığı fezlekeye bakar, gereği neyse onu yapar” dedi.

Akşener, sözlerinin devamında “Merak ediyorlarmış… İYİ Parti fezlekeler geldiğinde ne yapacakmış?… Elbette, vatandaşı iki yumruk arasında sıkıştıran bu utanmazlığa geçit vermeyeceğiz. Elbette, milletimizin hür iradesine saygı duyacağız. Elbette, siyasi şovun değil, hakkın ve hakikatin yanında duracağız. Bu kadar basit, bu kadar net” şeklinde konuştu.

İnsan Hakları Eylem Planı yorumu: Yürekten kutluyorum

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün açıkladığı İnsan Hakları Eylem Planı hakkında da konuşan Akşener, şu görüşlerini dile getirdi:

Ağırel’den kitap hediyesi

Her hafta genellikle ekonomik sorun yaşayan kişileri ve sektör temsilcilerini grup toplantısına davet eden Akşener’in bu hafta kürsüyü teslim ettiği isim Müzik-Sen Genel Başkanı İpek Koçyiğit oldu. Akşener, daha sonra kürsüye gazeteci Murat Ağırel’i çıkardı. Ağırel, Akşener’e son kitabı “Parsel Parsel”i hediye etti.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap