Akşener’den mahkeme kararına tepki gösteren Soylu’ya: Bizim kulübe hoş geldin

by Haber Fora

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara’nın Kahramankazan ve Kızılcahamam ilçelerinde katıldığı esnaf ziyaretleri sırasında basın mensuplarına gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ülkedeki ekonomik durumun esnafı derinden etkilediğini belirten Akşener, vatandaşların siyasetteki kavgalardan bıktığını ve artık huzur istediğini söyledi.

Özdağın açıklamaları

Akşener, Ümit Özdağ’ın yaptığı bir konuşmada beni tekrar atacaklar açıklamasını nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine şu yanıtı verdi:

“Sayın Soylu bizim kulübe hoşgeldi”

Süleyman Soylu’nun, annesine hakaret eden kişinin mahkemece serbest bırakılmasıyla ilgili açıklamalarını da değerlendiren Akşener, “Sayın Soylu bizim kulübe hoşgeldi” dedi.

Akşener şöyle devam etti:

Bir savcının tehdit edilmesinin ardından siyasetin sessizlinin tartışılmasını nasıl yorumladığının sorulması üzerine Akşener şunları kaydetti:

Bahçeli’nin baraj açıklamalarını ve Cumhurbaşkanı’nın Saadet Partisini ziyaretinin çok eleştirilmesini değerlendiren Akşener, “Niye eleştirilsin ziyaret edebilir tabii ki, eski bir hukukları var. Zaten bu kadar Saadet Partisi’ne yönelik iktidar partisinin yayınlarında Saadet Partisi’nin yöneticilerine çok pis bir dil kullanılıyordu o ayıptı. Ama esas mesele şu, bugün bu ziyaretlerin nedenine siyasi olarak bakarsak nezaketin dışındaki kısımlara baktığımızda seçime yönelik büyük bir zorluk olduğunu görüyoruz.   Baraj konusunda yüzde 5’i bizde savunuyoruz. Sayın Bahçeli kaça düşürmek istiyor onu bilmiyorum” dedi.

    

 
 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap