Akşener’den Özdağ’ın istifasına ilişkin açıklama: Milletimiz herkesi tartacak, siyasi hayatında başarılar diliyorum

by Haber Fora

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın, partisinden istifa etmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Eskişehir Sivrihisar ilçesinde esnaf ziyaretinde bulunan Akşener, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Akşener, “Esnafın dertlerini dinledik ve ona yönelik çare oluşturabilecek çözümleri hayata geçirmek için gayretlerimiz olacak. İktidarı, bu konuda uyarmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Özdağ’ın, partisinden istifa etmesiyle ilgili gelen bir soruya da cevap veren Akşener şunları kaydetti:

Ne olmuştu?

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın iki açıklaması parti içerisinde tepki çekmişti. 

Bunlardan birisi İYİ Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ ilişkisi olduğu iddiası, bir diğeri de partinin HDP ile anayasa çalışması yaptığı gündemiydi. 

Kavuncu hakkındaki iddia yargıya taşınırken, Özdağ partiden ihraç edilmişti. 

Özdağ’ın başvurusu üzerine ihraç kararı Ankara 1’inci Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından iptal edilmişti. 

Özdağ’ın partiden tekrar ihraç edileceği kulislere yansımıştı. İYİ Parti’den istifa eden bağımsız Adana Milletvekili İsmail Koncuk, parti kurma çalışması başlattığını ve Ümit Özdağ ile birlikte hareket ettiklerini söylemişti.

HDP’nin kapatılması

Akşener  Alpu ilçesindeki ziyareti sırasında da esnafın “HDP’nin kapatılması tartışmalarını nasıl değerlendirdiği” sorusuyla karşılaştı.

Akşener, şunları kaydetti:

Geçmişte İçişleri Bakanlığı yaptığını anımsatan Akşener, “Dolayısıyla İçişleri Bakanlığı yaptığım süre içerisinde, kısa bir süreydi ama ilginç bir dönemdi, benimle ilgili kardeşim ne ekonomik, ne bu terör mücadelesine yönelik, ne hırsızlık, ne yolsuzluk, ne israfa dair şu kadarcık bir şaibe çıkmadı. Ama bugün benim, HDP’nin kapatılıp kapatılmaması konusunda da ‘niye kapatıyorsunuz, niye kapatmıyorsunuz’ diye bir cümlem de yok” diye konuştu.

Akşener, esnaf ziyaretlerinin amacını anlatarak, “Bak ben 28 Şubat’ın Meral Akşener’iyim. Allah’tan başka kimseden korkmadım. Benim partim ve benden de bu ülkeye zararlı bırak kelimeyi, harf çıkmaz” ifadesini kullandı.

 

Haber Fora, AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap