Albayrak: (Sermaye kontrolü) Net söyleyeyim, böyle bir şey yok

by Haber Fora
Albayrak: (Sermaye kontrolü) Net söyleyeyim, böyle bir şey yok

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak uluslararası yatırımcılara seslendiği toplantıda sermaye kontrolü sorusuna karşılık olarak “Net söyleyeyim böyle bir şey yok” dedi.

Citi’nin organize ettiği toplantıda uluslararası yatırımcılara hitap eden Albayrak, Türkiye ekonomisinin dönüm noktasında olduğunu ve yeni bir sermaye dalgasının ufukta belirdiğini söyledi.

Albayrak, “Bu dönemde küresel şirketlerin Türkiye gibi yabancı şirketlere karşı tarafsız, şoklara dirençli, güvenilir, dinamik ortaklara ihtiyacı var” diye konuştu.

Bakan Albayrak, “Türkiye, yatırımcılara güçlü üretim tabanı, eğitimli insan kaynağı, stratejik konumu ve lojistik altyapısıyla benzersiz fırsatlar sunuyor” ifadelerini kullandı.

Albayrak, “Türkiye, hızlı ekonomik büyümesi, 20 yılda 3 katına çıkan GSYİH’si, satın alma gücü artan orta sınıfıyla güçlü ve büyük bir pazar” ifadelerini kullandı.

Bakan Albayrak, “Türkiye, İş Yapma Kolaylığı Endeksi’nde hızla ön sıralara ilerlemesinin yanında, yabancı yatırımcılar için de pek çok avantaj sağlıyor” dedi.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap