Ali Babacan, DEVA Partisi’nin kuruluş yıldönümünde Anıtkabir’e çıktı: Zihniyetiniz yolumuzu aydınlatıyor

by Haber Fora

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi, birinci kuruluş yıl dönümü etkinliklerine Anıtkabir‘i ziyaret ederek başladı. Babacan, ardından 81 ildeki teşkilatların katılımıyla düzenlenen çevrimiçi toplantıda partililere hitap etti.

Anıtkabir Özel Defteri‘ni imzalayan Genel Başkan Ali Babacan, şeref defterine şunları yazdı:

“Türkiye’de yeni bir yol açmak için partimiz kurduk”

Ali Babacan, Anıtkabir ziyaretinin ardından partisinin birinci kuruluş yılı dolayısıyla 81 ildeki teşkilatların katılımıyla çevrim içi düzenlenen programda konuştu. 

Türkiye’de yeni bir yol açmak için parti kurduklarını, 84 milyonun tamamımın sesi olmak için bir araya geldiklerini ifade eden Babacan, insan ve insan onurunu merkeze aldıklarını, hakikati söylemekten vazgeçmeyeceklerini kaydetti. 

“Ortaklar ayrı ayrı konuşuyor”

Türkiye’deki temel problemin yönetim sorunu olduğunu savunan Ali Babacan, “Yeni anayasa diyorlar ama içi boş. Ortaklar ayrı ayrı konuşuyorlar. Yeni anayasadan herkes başka şeyler anlıyor. Biz parlamenter sistemi ortaya koymasaydık acaba yeni anayasa akıllarına gelir miydi? Biz, hızlı bir şekilde mevcut sistemin parlamenter sisteme dönüştürülmesiyle ilgili anayasa değişikliklerinin yapılmasına inanıyoruz” dedi. 

“Ekonomi dibe vurunca hukuku hatırladılar”

Babacan, iktidarın bir hukuk reformundan bahsettiğini belierterek,  “Kasımda ekonomi dibe vurunca döviz kurları tavanı görünce birden bütün konuşmalarında hukuk demeye başladılar. Hukuku bu ülkenin ekonomisi dibe vurunca hatırladılar. Ama hukuk hukuk demelerine rağmen hukuku uygulamamaya da devam ediyorlar” diye konuştu.

“Çözüm üreten bir muhalefet nasıl olur, onu gösteriyoruz”

Yeni bir siyaset kültürü inşa ettiklerini dile getiren Babacan, sözlerini şöyle sürdürdü:

Ali Babacan, Türkiye’nin sorunlarının “dürüst” ve “işin ehli” kadrolarla çözüleceğini belirterek, seçimlere katılmak için gerekli teşkilat kriterlerini yakaladıklarını kaydetti.

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap