Ali Koç: Oğulcan konusunda henüz resmi ceza verilmedi, yakın takipçisiyiz

by Haber Fora

Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe’nin başkanı Ali Koç, sarı-lacivertli kulübün online düzenlenen yüksek divan kurulu toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’nin Arsenal’den transfer ettiği Mesut Özil ile ilgili konuşan Koç, “Mesut sahaya çıkacak ve herkese bir daha kim olduğunu kanıtlayacak. Mesut Özil’in CV’si ortada. Arsenal’de yaşadıkları bizim için fırsat oldu. Bir rüya gerçekleşmek üzere. Mesut Özil bir futbolcudan daha öte bir marka. Çocukluğundan beri Fenerbahçeli olması bu transferi daha da anlamlı hale getiriyor. Mesut Özil’e ben yine evin oğlu diyorum. Israrla evin oğlu diyorum. Fenerbahçe’ye daha önce bu kadar büyük Fenerbahçe sevdası olan büyük bir marka gelmedi” ifadelerini kullandı.

Özil’i İstanbul’a taşıyan uçağın 4 buçuk saate yakın takip edildiğini hatırlatan Fenerbahçe Başkanı, şöyle konuştu:

“Mesut’un imza töreni salı veya çarşamba günü yapılacak”

Özil’in yarın akşam yapılacak antrenmana katılmasını beklediklerini ifade eden Koç, yıldız futbolcunun ilk koronavirüs testinin negatif çıktığını belirterek, şunları kaydetti:

“FenerOL’u MesutOL’a çeviriyoruz”

Mesut Özil’in transferiyle ilgili sarı-lacivertli taraftarlara destek çağrısında da bulunan Koç, şunları kaydetti:

“Oğulcan konusunda henüz resmi ceza verilmedi, yakın takipçisiyiz”

Galatasaray’ın Çaykur Rizespor’dan transfer ettiği Oğulcan Çağlayan’ın kendilerini rahatsız etmesinin nedenlerinden bahseden Koç, şu görüşü savundu:

“Yayıncı kuruluş böyle devam ederse Fenerbahçe’nin ne olduğunu göreceksiniz”

Süper Lig’in yayıncısı beIN Sports ile yaşanan gerilimde sabırlarının taştığını öne süren Koç, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Aziz Yıldırım’la iletişim kurmaya çalıştık ama başaramadık”

Eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’la ilgili de konuşan Koç, sözlerini şöyle sürdürdü:

Fenerbahçe’nin borcu 4 milyar 719 milyon lira

Fenerbahçe Denetim Kurulu Üyesi Musa Erdemir, sarı-lacivertlilerin yüksek divan kurulu toplantısında kulübün borcunu açıkladı.

30 Eylül 2020 tarihi itibarıyla borcun kısa vadede 2 milyar 464 milyon 320 bin 994 lira olduğunu bildiren Erdemir, “Uzun vadeli ise 2 milyar 255 milyon 387 bin 492 lira olmak üzere konsolide toplam borç tutarı 4 milyar 719 milyon 708 bin 486 liradır” dedi.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap