Almanya’da, Kovid-19 tedbirlerinin süresini uzatıldı

by Haber Fora

Almanya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla  mücadele kapsamında 7 Mart’a kadar geçerli olan tedbirler, 28 Mart’a kadar uzatıldı. 

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in eyalet başbakanlarıyla video konferans yoluyla düzenlenen toplantıda salgındaki son durum değerlendirildi ve kademeli normalleşmeye ilişkin kararlar alındı.

Açıklanan bildiriye göre, toplantıda başka bir karar alınmadığı durumda mevcut tedbirler  28 Mart’a kadar geçerli olacak.

Merkel’den salgında 3. dalga uyarısı

Başbakan Merkel, 9 saat süren toplantının ardından düzenlenen basın toplantısında, salgında yeni bir aşamanın eşiğinde olunduğunu belirterek, “Şimdi siyasetin görevi bundan sonraki adımları akıllıca atmaktır. Normalleşmeye yönelik adımlar atılmalı ve aynı zamanda bunlar bizi geriye döndüren adımlar olmamalıdır.” dedi.

Halkı tüm tedbirlere uymaya çağıran Merkel salgında üçüncü dalga tehlikesine karşı uyardı ve bu tehlikenin Almanya’da var olduğunu ifade etti.

“2021’in ilkbaharı 2020’nin ilkbaharından farklı geçecek.” diyen Merkel, salgınla mücadelede tedbirlerin yanında aşıların ve Kovid-19 testlerinin bulunduğunu, aşı kampanyasının hızlandırılması gerektiğini kaydetti.

AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap