Almanya’da polisin kızını ve kendisini hastanelik ettiğini söyleyen Başöngen: O dayağa hiç gerek yoktu

by Haber Fora

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletindeki Ennepetal beldesinde yaşayan Yasemin Başöngen (17) ile babası Cemil Başöngen (50),  iddiaya göre polis şiddeti sonucu hastanelik oldu. 

“İri yarı polis üzerime çıktı, iki yumruk vurdu, bilincimi yitirdim”

2001 yılında Çorum’dan Almanya’ya geldiğini ve bir fabrikada işçi olarak çalıştığını söyleyen Cemil Başöngen, polisin 3 Şubat’ta basit bir olay yüzünden kızına ve kendisine orantısız şiddet uyguladığını iddia etti. Başöngen, yaşanan olayı şu şekilde anlattı:

“O dayağa hiç gerek yoktu”

Polis aracıyla Lünen’deki karakola geldiklerinde yerde kızının kan izlerini gördüğünü anlatan baba Başöngen, “Kelepçeyi açıp kızımla görüşmeme izin verdiklerinde yüzü ve saçları kanlar içindeydi. Karakolun önünde araçtan indirmeden kızımı çok kötü dövmüşler, yüzündeki elmacık kemiği kırılmış. Burnundan kanlar geliyordu. O dayağa hiç gerek yoktu. Ambulans çağırdılar, bindirip hastaneye gönderdiler” dedi.

“Polisler hakkında suç duyurusunda bulunacağım”

Kendisinin 5 gün iş göremez raporu aldığını ve psikoloğa gideceğini söyleyen Başgören, “17 yaşındaki kızımı hastanelik ettiler, ayrıca ‘şişko’ diye dalga geçip ‘seni öldürürüz’ diye tehdit etmişler. Ne olacak, iyileşecek mi bilmiyoruz. Polisler hakkında suç duyurusunda bulunacağım ve kanuni yollardan hakkımı sonuna kadar arayacağım” ifadelerini kullandı.

AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap