Alparslan Kuytul: Yarın biz de Doğu Türkistan gibi, Suriye gibi olursak, sorumlusu bu konuşmayanlardır

by Haber Fora

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın kurucusu Alparslan Kuytul, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan’ın aktardığı, “STK’ların İslami çalışmalarının engellemesinin söz konusu olmayacağı” ifadelerini değerlendirdi.

Kendi vakıflarına kayyum atandığını ve vakfın tüm İslami faaliyetlerinin engellediğini ifade eden Kuytul,  “Bu kanundan sonra daha neler yapacaklardır tahmin etmek zor değil” dedi.

Kuytul, “Konuşmayanların yüzünden diktatörlük rahatlıkla kuruluyor” ifadelerini kullanarak, “Yarın biz de Doğu Türkistan gibi, Suriye gibi olursak, sorumlusu bu konuşmayanlardır” görüşünü paylaştı.

Kişisel web sitesinde STK’lara kayyum atanmasının önünü açan kanun hakkında açıklama yapan Kuytul şunları kaydetti:

“Türkiye hızla diktatörlüğe doğru götürülüyor”

Açıklamasında “Özgürlük, meşru dairede çalışan herkesin hakkı değil midir? İslam, adalet değil midir? Müslümanlar adaleti savunmak zorunda değil midir?” diye soran Kuytul şöyle devam etti:

“Bahaneleri hazır, devletin güvenliği diyorlar”

Sıranın derneklere ve vakıflara geldiğini kendi derneklerinin kapatıldığını vakfa ise kayyum atandığını belirten Kuytul, “Binlerce vakıf ve derneği KHK ile tümden kapattılar. Belli ki şimdi bunu daha da yaygınlaştırmak için bu kanun teklifini hazırladılar. Diktatörlüğü daha da sağlamlaştıracaklar. Sonunda ‘çıt’ diyenlerin vakıf ve derneklerine, kayyum atayacaklar. Gitgide kayyumlar ülkesi oluyoruz. Bahaneleri hazır, devletin güvenliği diyorlar. Elbette kendi saltanatlarını değil de devletin güvenliğini düşündüklerini iddia edecekler. Minareyi çalacak olan, tabii kılıfını da hazırlıyor” dedi.

Vakıflarının aldığı ceza, kapatılacağına dair bir mahkeme kararı olmadığını anımsatan Kuytul, “O zaman hangi yetki ile kayyum atadılar?” diye sorarak şunları ifade etti:

“Konuşmayan bir toplum her türlü zulme ve diktatörlüğe layık demektir”

Kuytul açıklamasını şöyle noktaladı:

Haber Fora 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap