Amber Heard’ün avukatı: Johnny Depp müvekkilimin ismini lekelemek için hikayeler uyduruyor

by Haber Fora

Amber Heard’ün avukatı, Johnny Depp’in eski eşinin adını lekelemeye yönelik “umutsuz girişimi” diye nitelediği meseleye cevap verdi.

7 Ocak Perşembe günü ortaya çıkan haberde, Karayip Korsanları’nın (Pirates of the Caribbean) 57 yaşındaki yıldızının 34 yaşındaki Heard’ü boşanma anlaşmasının 7 milyon dolarlık (yaklaşık 51 milyon TL) kısmını kendine saklamakla suçladığı iddia edildi.

Fakat Heard’ün ABD’li avukatı Elaine Bredehoft, Depp’i Daily Mail hikayesinin “tohumunu atmakla” suçlarken, aynı zamanda Aquaman filminin yıldızının da başlangıçta verdiği sözünü yerine getirme “hedefini geciktirdiğini” kabul etti.

Heard anlaşmayı 2016’da teslim aldı ve miktarın tamamını Los Angeles Çocuk Hastanesi (CHLA) ve Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği’yle (ACLU) paylaşma sözü verdi.

Ancak habere göre Depp’in avukatları, bağışı alıp almadıklarını görmek için hayır kurumlarını takip ediyor.

Bulgulara göre CHLA şimdiye kadar sadece 100 bin dolar (yaklaşık 735 bin TL) aldı ve Haziran 2019’da Heard’e yazarak kalan 3,4 milyon doları (yaklaşık 25 milyon TL) bağışlamayı planlayıp planlamadığını sordu.

Bredehoft, Deadline’a yaptığı açıklamada,”Depp’in Amber’i hayır kurumuna söz verdiği bağışların tamamını henüz yerine getirmediği için eleştiren hikayeleri medyaya ekme çabası, dikkati Birleşik Krallık Mahkemesi’nin Depp’in aile içi istismar ve şiddet uyguladığı iddialarına ilişkin bulgulardan uzaklaştırmak için umutsuz bir girişim” dedi.

Bredehoft şöyle devam etti:

Geçen yıl Depp’in, 2018 tarihli bir yazıda onu “eşini döven biri” diye niteleyen The Sun karşısındaki iftira davasının kararına itiraz etmesine izin verilmemişti.

Yayıncılara tazminat olarak yaklaşık 630 bin sterlin (6,3 milyon TL) ödeme yapması ve Warner Bros’un talebi üzerine Fantastik Canavarlar (Fantastic Beasts) devam filminden istifa etmesi istenmişti.

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Haber Fora için çeviren: Ata Türkoğlu

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap