Amedspor, hakem hatalarını TFF’ye taşıdı

by Haber Fora

Amedspor Kulübü, misli.com 2. Lig’de son haftalarda yaşanan hakem hatalarına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, hakemlerin verdiği kararların ciddi puan kayıplarına neden olduğu ileri sürüldü. Ayrıca Kovid-19 talimatları hiçe sayılarak oynanan son Kocaelispor maçında protokole ayrılan bölüme taraftarların alındığını iddia etti.

Hakem hatalarının son olarak Afyonspor müsabakasında görüldüğüne işaret edilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Maç sahada kazanılır”

Sahada adaleti sağlamakla yükümlü hakemlerin adil bir yönetim sergilemeleri gerektiğine vurgu yapılan açıklamada, “Aleyhimize verilen kararlar nedeniyle ciddi puan kayıpları yaşadık. Hakemlerin daha hakkaniyetli bir şekilde maç yönetmeleri gerektiğini ve takımımızın aleyhine verilen haksız kararların göz ardı edilmemesi gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor, bu hususta gerekli itirazlarımızı TFF nezdinde yapacağımızın bilinmesini isteriz” denildi.

Kocaelispor maçında rakip takım seyircilerinin usulsüz bir şekilde stadyuma alındığı iddia edilen açıklamada “Maç sahada kazanılır ilkesini aşındıran haksız rekabete neden olan bu uygulamalar biran önce sonlandırılmalıdır. Afyon maçı hakemini bir daha sahalarda görmek istemiyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadeleri kullanıldı.

Independet Türkçe

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap