Ameliyatla alınan dalağı, kargoyla İstanbul’a gönderilirken kayboldu… Hasta Kıral: Benim dalağım nerede, ne yaptınız?

by Haber Fora

Yalova’da ameliyatla alınan dalağının özel bir kargo şirketiyle İstanbul’a gönderildiğini ve kargonun yolda zarar gördüğünü öne süren Ahmet Kıral, hastane yönetimi ve ilgili doktor hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ahmet Kıral (55), gazetecilere, yaklaşık 4 ay önce şiddetli karın ağrısı nedeniyle gittiği özel hastanede dalak büyümesi tanısı konularak ameliyat edildiğini, bu operasyondan iki gün sonra evine gönderildiğini söyledi.

Hastanedeki görevlilerin, İstanbul’a gönderilen dalağının patoloji sonuçlarının 15 gün içinde çıkacağını kendisine ilettiğini belirten Kıral, “Karton kutuya koyup kargoya vermişler. Dalak, karton kutu içinde patlayınca çöpe atılmış. Benim dalağım nerede?” dedi.

Ahmet Kıral’ın oğlu Ünal Kıral da ameliyat sonrası patoloji süreci hakkında bilgi almak için birkaç kez hastaneye gittiğini anlattı.

Aradan 15 gün geçtikten sonra gittiğinde, sonuçların henüz çıkmadığının söylendiğini aktaran Kıral, “Bir sabah beni arayıp dalağın kaybolduğunu söylediler. Kargo şirketi tarafından taşınırken dalağın bulunduğu karton kutu patlamış. Dalak da zarar gördüğü çöpe atılmış. Bunun fotoğrafları da var. Standart kargo olarak taşınmış. Sıradan bir eşya nasıl taşınıyorsa o şekilde muamele yapılmış” diye konuştu.

Kıral’ın avukatı Yakup Taşci ise taşıma işleminin kurallara uygun yapılmadığını savunarak, şunları kaydetti:

Taşci, maddi ve manevi tazminat davası da açacaklarını sözlerine ekledi.

Haber Fora,  AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap