Annesinden şiddet gören çocuk ve kardeşleri devlet korumasına alındı

by Haber Fora

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde N.S’nin, 14 yaşındaki kızı N.B’ye şiddet uyguladığı anlara ilişkin sosyal medyada paylaşılan video büyük tepki gördü.

N.S’nin H.B. ile dini nikah kıyarak yaşadığı ve 2 çocuklarının olduğu belirlenirken, N.S’nin K.B. ile önceki evliliğinden de 4 çocuğunun bulunduğu tespit edildi.

Anne serbest bırakıldı

Sosyal medyadaki görüntülerde yer alan 14 yaşındaki kız çocuğu N.B’nin darp edilmesiyle ilgili N.S, 14 Nisan 2020’de gözaltına alındı ve Körfez İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Emniyetteki işlemlerinin ardından N.S, sevk edildiği adli mercilerce serbest bırakıldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından açıklama

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kocaeli’de çocuğuna şiddet uygulayarak darbeden kadının sosyal medyada tepkilere neden olan görüntülerinin, eski tarihli olduğunu, şiddet gören çocuk ile kardeşlerinin devlet korumasına alındığını ve çocukların annesi hakkındaki adli sürecin takip edildiğini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, bir çocuğa annesi tarafından şiddet uygulandığına dair görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine açıklama yapılmasına gerek duyulduğu belirtildi.

Olayın Kocaeli’de Temmuz 2020’de yaşandığı ifade edilen açıklamada, “Görüntülerdeki çocuğumuz ve kardeşleri, 21 Temmuz 2020 tarihinde haklarında alınan bakım tedbiri kararı ile ivedi olarak Bakanlığımız tarafından koruma ve bakım altına alınmışlardır. Çocuklarımız halen kuruluş bakımında ve devlet korumasındadır. Çocukların annesi N.S. hakkında ise adli süreç devam etmektedir. Hukuki süreç, avukatlarımız kanalıyla da takip edilmektedir” ifadeleri kullanıldı.

AA, İHA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap