Avrupa’nın ilk resmi cemevi olan St. Pölten Cemevi borç nedeniyle açık artırmayla satılacak

by Haber Fora

Avusturya St. Pölten Cemevi’nin borçları sebebiyle satışa çıkarılacağı tarih belli oldu. Cemevinin 10 Mart 2021 tarihinde saat 09:00’da St. Pölten Adliyesi’nde açık artırma ile satılacağı duyuruldu. Açık artırma ilanı devletin resmi internet sitesinde de yayımlandı.

welgmedya.com sitesinde konuya dair paylaşılan bilgilerde ise asıl sorumluların cemevi başkanı Mehmet Mercan ve cemevi yönetiminin olduğu öne sürüldü.

“St.Pölten Cemevinin icra yolu ile satışa çıkarılmasına neden olan şahıslar Alevi toplumuna en büyük ihaneti yapmışlardır” denilen açıklamanın devamında şu bilgiler paylaşıldı:

“Avrupa’nın ilk resmi cemevi”

Avrupa’nın ilk resmi cemevi binası olan St. Pölten Cemevi bahçesinde Hünkar Pir Sultan ve Yunus Emre’nin heykelleri bulunuyor.

St.Pölten Cemevi’nin 10 Mart’ta icra yolu ile açık artırmaya sunulacak olması ‘Aleviler için büyük bir acıdır!’ şeklinde yorumlanırken, yapılan açıklamada “Cemevini Alevi toplumunu bölerek bu duruma getiren St. Polten Cemevi Başkanı Mehmet Mercan ve yönetimi Alevi topluma hesap vermelidir” ifadeleri kullanıldı.

Alevi Haber, welgmedya

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap