Aylin Sözer’in katil zanlısı Kemal Delbe’nin ifadesi ortaya çıktı

by Haber Fora

İstanbul Maltepe’de, özel bir üniversitede öğretim görevlisi olan Aylin Sözer’in boğazı kesilerek öldürüldüğü daha sonra yakıldığı belirlendi. Evde bulunan ve Sözer’in eski erkek arkadaşı olduğu iddia edilen Kemal Delbe polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Dün yaşanan cinayetin ardından Kemal Delbe’nin emniyette verdiği ilk ifadede, “Aylin Sözer ile 10 yıldır tanışıyoruz. Olay günü yanına giderek bu yılbaşını şehir dışında geçireceğimi söyledim. Bir süre sonra tartışmaya başladık ve Aylin eline aldığı bıçakla bana saldırmak istedi. Ben de bıçağı elinden aldım ve boğazını kestim. Daha sonra delilleri yok etmek ve olaya hırsızlık süsü vermek için doğal gaz borusunu sökerek evi ateşe verdim. Polislerin geldiğini duyunca panikledim ve onların içeri girmesini engellemeye çalıştım. Elimdeki doğal gaz borusundan çıkan alevi onların üzerine tuttum” dediği bildirildi.

 Polis merkezindeki ifade işlemleri tamamlanan Kemal Delbe adliyeye sevk edildi.

YÖK’ten taziye mesajı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), İstanbul Maltepe’de öldürülmüş halde bulunan akademisyen Aylin Sözer için taziye mesajı yayımladı.

YÖK’ün sosyal medya hesabından yayımlanan mesajda, “Hunharca işlenen bir cinayet sonucu öldürülen öğretim üyesi Aylin Sözer’in vefatı herkes gibi bizleri de derinden üzdü. Merhumeye Allah’tan rahmet, kederli ailesine, üniversite yönetimi ve öğrencilerine başsağlığı diliyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

1 yıl önce şiddeti anlatmıştı

İstanbul Aydın Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Sözer, birçok TV kanalına konuk olarak ‘şiddet’ üzerine konuşmuş “Biz toplumda şiddeti ne kadar çok gözlemliyorsak çocuklar arasında da o kadar yaygınlaşıyor” ifadelerine yer vermişti.

İHA, AA, Haber Fora

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap